УКРАЇНА

14:44

20.05

Влада

Володимир Литвин зайнявся вирішенням проблеми «Радіо Свобода»

0

Голова Верховної Ради Володимир Литвин дав доручення організувати «круглий стіл» з обговорення проблем мовлення в Україні «Радіо Свобода». Про це «Главреду» повідомив прес-секретар Литвина Ігор Сторожук після зустрічі спікера, яка відбулася сьогодні в парламенті, з членом Ради директорів з телерадіомовлення США Джеффрі Гіршбергом і президентом корпорації «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» Томасом Дайном. Як зазначив Сторожук, на зустрічі йшлося про поновлення віщання «Свобода» у FM-діапазоні в Києві.

За «круглим столом» мали зустрітися представники зацікавлених організацій і державних структур, зокрема, Нацради з телерадіомовлення. Сторожук також зазначив, що, хоча Верховна Рада не має можливості впливати на процеси, пов’язані з роботою в країні тих або інших ЗМІ, Литвин не виключає свого звернення з приводу ситуації зі «Свободою» до Президента і прем’єр-міністра України.

Нагадаємо, що 17 лютого 2004 року радіо «Довіра», на хвилях якого виходила «Свобода», відмовило останньому в ефірі, мотивуючи це комерційними розуміннями. Після відключення передавача радіо «Континент», на яке перейшла «Свобода», українська служба американської радіокомпанії випускає ефіри тільки на середніх хвилях. Українська опозиція, а також представники США та низки міжнародних організацій вбачають в цьому прояв політичної боротьби в Україні напередодні виборів, яка спрямована на ліквідацію незалежних мовників.

У зв’язку зі ситуацією, що склалася, Ливтин, за словами Сторожука, зазначив, що в Україні «іноді немає розуміння того, яким має бути співробітництво із зовнішніми партнерами». Водночас, передав прес-секретар слова українського спікера, «співробітництво має на увазі рівноправність партнерів, що не завжди спостерігається в наших відносинах з деякими партнерами».

У свою чергу, Гіршберг заявив, що вважає поновлення мовлення «Свободи» на FM-хвилях «дуже важливим напередодні президентських виборів, як альтернативного джерела інформації для українських громадян». У відповідь на це Литвин висловив думку, що «припинення мовлення певної радіостанції не вплине на зміну політичних симпатій її аудиторії».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus