УКРАЇНА

05:17

21.04

Влада

МЗС обурене заявами Саакашвілі про українських найманців

0

Україна висловила обурення з приводу тверджень президента Грузії Михайла Саакашвілі про те, що нібито керівництво Аджарії запрошує найманців з України і Чечні для поповнення своїх військових формувань. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Єльченко заявив у середу під час зустрічі з послом Грузії Гріголом Катамадзе.

Як повідомляє прес-служба МЗС, Катамадзе був викликаний в МЗС України у зв’язку із заявами грузинського президента.

Єльченко нагадав, що між Україною і Грузією вже багато років існують тісні партнерські відносини, а також про те, що Україна неодноразово надавала Грузії допомогу в найтяжчі моменти її історії. Українська сторона категорично відкидає навіть гіпотетичну можливість для припущень нового грузинського керівництва щодо появи українських найманців на боці Аджарії, підкреслив Єльченко. Заступник міністра зазначив, що ще більше здивування подібне обвинувачення викликає на фоні всіх значних зусиль, які Україна докладала і докладає для урегулювання конфліктної ситуації в іншому регіоні Грузії – Абхазії.

Єльченко вимагав від грузинської сторони негайних роз’яснень з цього приводу, і грузинський дипломат запевнив його в тому, що стурбованість української сторони буде негайно доведена до офіційної влади Грузії.

Коментуючи зустріч Єльченка з Катамадзе, глава прес-служби МЗС Маркіян Лубківський нагадав, що Україна є учасницею Женевських конвенцій 1949 року і протоколів до них 1977 року, а також Міжнародної конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців 1989 року і суворо дотримується міжнародно-правових зобов’язань, взятих відповідно до цих договорів.

Крім того, підкреслив глава прес-служби МЗС, ст. 447 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців, а також участь осіб без дозволу відповідних органів державної влади у збройних конфліктах інших держав з метою отримання матеріальної винагороди.

Міністр внутрішніх справ Аджарської автономії Джемал Гогітідзе також заявив, що це Саакашвілі повідомив про намер керівництва автономії «ввести до Аджарії найманців із Чечні та України». «Звідки у президента такі дані? За цими заявами немає жодних підтверджень, тільки реклама мнимої поінформованості Саакашвілі», - сказав Гогітідзе.

24 березня 2004 року президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що керівництво Аджарії веде переговори щодо запрошення найманців з України і Чечні для поповнення своїх збройних формувань.

Того ж дня віце-прем’єр уряду Чечні по работі з силовими структурами Мовсар Хамідов повідомив, що уряд Чечні не має інформації про переговори керівництва Аджарії “щодо найму чеченських боєвиків”. «Проте якщо Абашидзе забере з Чечні всіх боєвиків, мы заперечувати не будемо», - сказав Хамідов.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus