УКРАЇНА

06:00

25.05

Влада

Кабмін пропонує встановити кримінальну відповідальність за невиконання судових рішень

0

Кабінет Міністрів України має намір запропонувати парламентові встановити кримінальну відповідальність за навмисне невиконання рішень суду, які набули чинності. Таке рішення було прийнято 24 березня на урядовому засіданні, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Проектом розробленого Мін’юстом закону, пропонується доповнити Кримінальний кодекс України нормами, які передбачатимуть кримінальну відповідальність громадянина за навмисне невиконання вироку, рішення, постанови суду, що набули законної сили. Залежно від ступеня, а також характеру правопорушення, законопроектом пропонується встановити відповідальність від 80 годин громадських робіт до 3-х років позбавлення волі.

Міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що норми цього законопроекту, у випадку ухвалення парламентом, стосуватимуться сотні тисяч фізичних осіб, які сьогодні безкарно ухиляються від виконання судових рішень. Зокрема, проектом пропонується підсилити кримінальну відповідальність за ухиляння від сплати аліментів на утримання дітей і непрацездатних батьків.

Іншими положеннями проекту закону пропонується встановити відповідальність підприємств, установ або організацій за ухиляння від виконання постанов, рішень і постанов господарського суду, які набули законної сили.

О.Лавринович також повідомив, що законопроектом пропонується підсилити правовий захист працівників органів державної виконавчої служби Міністерства юстиції, на яких законодавством покладено функції виконання рішень судів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus