УКРАЇНА

08:10

21.05

Влада

Джон Гербст вважає недалекоглядними заклики щодо виведення українських миротворців з Іраку

0

Перебування українського військового контингенту в Іраці жодним чином не захищає український уряд від застережень, які США можуть мати щодо України. Про це в інтерв’ю газеті «День» заявив посол США в Україні Джон Гербст.

“Звичайно, двосторонні відносини покращилися в результаті двох рішень, які Україна прийняла щодо Перської затоки (відправка РХБ-батальйону до Кувейту, а кілька місяців по тому — окремої механізованої бригади до Іраку. — Авт.). Деякі критики навіть припускали, що ці рішення надали українському уряду імунітет від інших застережень з боку США. Ці критики не мають рації”, – говорить Джон Гербст.

За словами Гербста, США не вагатимуться, якщо потрібно буде висловити занепокоєння з приводу порушень демократії перед виборами в Україні цього року. Джон Гербст нагадав, що США відверто висловлювали занепокоєння щодо використання адміністративного ресурсу для блокування політичних акцій опозиції, щодо проблем з закриттям незалежних ЗМІ, а також щодо використання податкової адміністрації для тиску на політичних опонентів.

На думку посла, союзництво України з США в іракському питанні не вплине і на зміни у відносинах України і НАТО. Зокрема Джон Гербст заявив, що поки що передчасно говорити про перспективи підвищення рівня співпраці між Україною і Альянсом під час Стамбульського саміту НАТО, який відбудеться 28-29 червня цього року.

Відповідаючи на запитання щодо можливих загроз від проведення терористичних акцій в Україні у зв’язку з участю нашої держави в міжнародній антитерористичній коаліції, Джон Гербст зазначив: “Ми не можемо відкрито обговорювати інформацію, яка може стосуватися можливих терористичних атак. Коли, за нашою оцінкою, у нас нагромаджується достатньо інформації про ймовірність терактів, ми робимо публічні попередження про небезпеку”. Він також додав, що в Києві йому ще не доводилося робити подібних заяв.

Щодо пропозицій опозиційних сил про виведення із Іраку українських миротворців Джон Гербст відповів, що єдиною відповідальною позицією щодо Іраку є доведення розпочатої справи до кінця. А ідеї виведення військового контингенту з Іраку американський посол назвав недалекоглядними.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus