УКРАЇНА

00:06

21.05

Влада

КС визнав незаконним скасування пільг військовослужбовцям і співробітникам правоохоронних органів у 2003 році

0

Конституційний суд визнав такими, що не відповідають Конституції, положення частин 3 і 4 статті 59 закону про бюджет на 2003 рік, якими були скасовані пільги окремим категоріям військовослужбовців і співробітникам правоохоронних органів. Таке рішення КС ухвалив за поданням 45 депутатів Верховної Ради, повідомляють «Українські Новини».

КС визнав неконституційним це положення в частині, відповідно до якої пільги на оплату житла, палива, телефону, комунальних послуг, на безкоштовний проїзд у транспорті надаються у випадку, якщо грошові доходи цих співробітників менші від прожиткового мінімуму, а розмір наданих пільг разом з доходами співробітників не перевищує прожиткового мінімуму.

Ці положення втрачають силу з дня оголошення рішення КС.

Рішення КС обов’язкове для виконання на всій території України, остаточне і не може бути оскаржене.

За таке рішення проголосували 13 суддів, проти - 4.

За словами депутата Верховної Ради Георгія Крючкова, це рішення КС не принесе практичної користі військовослужбовцям і співробітникам правоохоронних органів.

Крючков зазначив, що КС уже двічі приймав аналогічні рішення по пільгах.

Він також сказав, що депутати мають намір підготувати проект закону, який передбачає скасування норми, що обмежує пільги військовим і співробітникам правоохоронних органів на 2004 рік.

Крючков зауважив, що рішення КС ухвалене за поданням депутатів, направленим влітку минулого року.

Депутати Ради просили КС визнати такими, що не відповідають Конституції, ці положення закону про бюджет на 2003 рік, оскільки вони скасовують пільги, компенсації і гарантії, передбачені законами «Про Збройні сили України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їхніх родин», «Про прокуратуру», «Про міліцію», «Про пожежну безпеку», «Про Службу безпеки України».

Згідно з цими законами, окремі військовослужбовці і співробітники правоохоронних органів мають пільги на оплату житла, комунальних послуг і право на безкоштовний проїзд.

На думку депутатів, позбавлення пільг цих категорій громадян порушує їхні конституційні права на соціальний захист і суперечить положенням Конституції.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus