УКРАЇНА

04:01

25.05

Влада

Польща ускладнює правила перетину кордону

0

З 1 квітня 2004 року польська сторона вносить зміни до правил перетину українсько-польського кордону. Про це «Немецькій хвилі» повідомив начальник штабу Львівського прикордонного загону Валерій Фадєєв.

Зміни, головним чином стосуються ввезення окремих видів товарів. Зокрема йдеться про алкоголь та тютюн, норма перевезення яких зменшується вдвічі. Одна особа зможе перевести за місяць лише одну пляшку та один блок цигарок, повідомив Валерій Фадєєв. До того ж поляки вимагатимуть заповнення митних декларацій та внесення даних у комп’ютерний реєстр.

Ці нововведення, на думку українських прикордонників, аж ніяк не пришвидшать і без того затяжну процедуру перетину кордону. Охочим в’їхати до Польщі власним автотранспортом нині доводиться чекати у чергах не менше п’яти годин, оскільки огляд однієї машини польська сторона здійснює близько двадцяти хвилин.

Валерій Фадєєв також повідомив, що у пунктах пропуску поляки відкриватимуть окремі автосмуги для громадян країн шенгенської зони. А з першого травня за його словами, українці зможуть в’їхати на територію Польщі лише за наявності міграційної карти, де прикордонні служби фіксують дату в’їзду та виїзду з країни.

Візовий режим між Україною і Польщею був запроваджений з 1 жовтня 2003 року. Ініціатором цього кроку виступила Польща, яка в зв’язку з запланованим в травні 2004 року вступом до Євросоюзу має приєднається до Шенгенської угоди. Консульські відділи Польщі в Україні почали видавати візи з 1 вересня 2003 року. Візи для українців поки що є безкоштовними, однак особи, які їдуть без гостьового запрошення, повинні мати фінансове забезпечення – мінімум 300 злотих (близько 80 доларів США) на три дні перебування або кредитну картку. Польська віза дає право в’їзду лише на територію Польщі, на країни Шенгенської зони вона не розповсюджується.

Після приєднання Польщі до Шенгенської угоди, візи для українців стануть платними, як і всі шенгенські візи. В Україні працюють 5 консульських представництв Польщі - у Львові, Харкові, Одесі, Києві і Луцьку.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus