УКРАЇНА

18:43

22.05

Влада

Мінфін вважає, що підприємства і банки встигнуть підготуватися до введення спецрахунків по ПДВ

0

У Міністерстві фінансів України вважають, що підприємствам і банкам вистачить часу на підготовку до запровадження з 1 квітня окремих поточних рахунків по податку на додану вартість (ПДВ), тому що новий механізм досить простий і уряд проведе спеціальну інформаційну кампанію для платників податків, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Я думаю, що нам вдасться за 3-4 дні через телебачення, радіо, газети познайомити максимальну кількість платників податків з цим механізмом», - сказав заступник міністра фінансів Вадим Копилов.

За його словами, перший віце-прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров у вівторок провів нараду, присвячена тому, як донести до всіх платників податків зміст ухвалених урядом нормативних актів, що стосуються запровадження спецрахунків. Зокрема уряд планує провести публічні заходи, які дозволять познайомити промисловців і підприємців з механізмом функціонування ПДВ-рахунків, який буде запроваджено 1 квітня.

«Механізм насправді дуже простий, і він уже досить широко обговорюється всередині бізнесу: на підставі заяви вам відкривається додатковий рахунок, за яким ідуть обороти податку на додану вартість. Якщо вам необхідно зробити проплату - ви несете два платіжні документи: один - з основного рахунка по основному платежу, другий - з ПДВ-ного рахунка по платежу податку на додану вартість і розраховуєтеся в такий спосіб. Коли ви одержуєте від когось кошти, вони зараховуються в такому ж порядку на основний рахунок і на рахунок-ПДВ, - сказав В.Копилов. - Якщо вам необхідно зробити платежі в бюджет по ПДВ, ви звідси перераховуєте гроші в бюджет. Якщо у вас є надлишок, ви можете робити інші платежі в бюджет і Пенсійний фонд. Якщо у вас не вистачає коштів на цьому спецрахунку, то ви його поповнюєте за рахунок коштів основного рахунка, кредиту або готівки - за рахунок будь-яких джерел, які у вас є».

Заступник міністра фінансів повідомив, що постанова уряду про запровадження ПДВ-рахунків має бути ухвалена в середу, 24 березня, і цього ж дня розміщена на веб-сайті Мінфіну.

Нагадаємо, що на початку березня президент України Л.Кучма своїм указом ввів спеціальні ПДВ-рахунки з 1 липня, потім переніс на 1 квітня введення таких рахунків. Указ передбачає стягування ПДВ до держбюджету і обіг коштів податку через окремі поточні банківські рахунки платників ПДВ.

  Посилання за темою:  

» Новини: Експерти АУБ вважають нераціональним швидке запровадження спецрахунків з ПДВ

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus