УКРАЇНА

17:41

21.05

Влада

Плівки Мельниченка знову досліджуватимуть

0

У вівторок до Києва прибула міжнародна експертна група фахівців у сфері фоноскопії, які у рамках справи про вбивство Георгія Гонгадзе будуть досліджувати записи майора Мельниченка в частині причетності вищих посадових осіб України до зникнення журналіста. Про це «Трибуні» повідомило джерело в правоохоронних органах.

У складі групи - два експерти з Росії й один з Литви.

Як повідомлялося раніше, минулого року правоохоронні органи України звернулися в Міжнародний криміналістичний союз із проханням рекомендувати для проведення експертиз фахівців з інших країн. Тоді ж Союз рекомендував фахівців з Литви і Росії.

За словами джерела, затримка з прибуттям експертів була зв’язана з відсутністю фінансування експертних досліджень. 30 грудня минулого року Кабінет Міністрів виділив з резервного фонду Міністерству юстиції 850 тис. гривень на забезпечення проведення міжнародної експертизи аудіозаписів у кримінальній справі N 60-1241 (справа про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе). Ці гроші призначалися Київському науково-дослідному інституту судових експертиз (КНДІСЕ) для закупівлі сертифікованого обладнання та оплати перебування і роботи експертів. За деякими даними, дотепер апаратура не була закуплена, і, можливо, експерти привезли необхідне обладнання з собою.

На середу запланована перша зустріч експертів зі слідчим Генпрокуратури, котрий має визначити їхній статус (за чинним законодавством іноземний експерт не може самостійно проводити судову експертизу у кримінальній справі, розслідуваній органами досудового слідства в Україні). Найвірогідніше, закордонні експерти працюватимуть в одній групі з українськими.

Працюватиме група у приміщенні підрозділу КНДІСЕ на вул. Лютеранській.

Раніше автентичність плівок Миколи Мельниченка була підтверджена, зокрема, експертизою американської фірми ВЕК ТЕК. Офіційна влада України не визнала результати закордонних експертиз, наполягаючи на наданні оригіналів записів для проведення експертизи в Україні.

Як повідомлялося, записи Мельниченка прийняті як докази на судовому процесі «США проти Лазаренка», який проходить в Сан-Франциско.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus