УКРАЇНА

15:02

20.05

Влада

Конституційний суд розгляне конституційність Закону «Про політичні партії в Україні»

0

Завтра Конституційний суд України почне розгляд справи про відповідність Конституції норм Закону «Про політичні партії в Україні», повідомляє «Оглядач».

Неконституційність деяких положень Закону «Про політичні партії в Україні» народні депутати обґрунтовують тим, що встановлені цими положеннями вимоги про підтримання створення політичної партії підписами не менше ніж десяти тисяч громадян, сплату реєстраційного збору, реєстрацію обласних, міських, районних організацій у більшості областей України, анулювання реєстраційного свідоцтва, обмеження у фінансуванні порушують конституційні права громадян на свободу об’єднання в політичні партії.

Подання подали 70 народних депутатів. Суддя-доповідач у справі - Володимир Шаповал.

Нагадаємо, що 23 березня 2004 року Верховна Рада відмовилася зобов’язати політичні партії реєструвати регіональні організації в більшості областей України, Криму, Києві і Севастополі, а також у більшості їхніх районів і міст у 6-місячний термін з дня реєстрації. Також законопроект передбачав посилити норми, які регламентують порядок ліквідації політичних партій. Відповідно до законопроекту планувалося, що питання про ліквідацію політичної партії розглядатиме Верховний Суд за поданням Міністерства юстиції у випадку, якщо членів партії не обирають депутатами Верховної Ради протягом двох скликань підряд.

Чинний закон про політичні партії, ухвалений у квітні 2001 року, встановлює, що політичні партії повинні мати регіональні представництва в більшості регіонів України, але не встановлює для цього твердих термінів.

  Посилання за темою:  

» Новини: Партіям полегшили життя

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus