УКРАЇНА

18:20

20.05

Влада

Парламент може ввести кримінальну відповідальність за самозахоплення землі

0

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує схвалити законопроекти, внесені депутатами Сергієм Терещуком, Левом Миримським і Олексієм Ременюком, про встановлення кримінальної відповідальності за незаконне захоплення земельної ділянки. Як повідомляють «Українські Новини», про це говориться у внесених на розгляд Ради відповідних проектах постанов депутатів комітету.

Комітет рекомендує Раді прийняти законопроекти в першому читанні. При цьому депутати комітету зазначають, що науково-експертне управління Апарату Ради виступає за відхилення таких законопроектів.

Терещук вніс законопроект, яким пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею 239-1 про самовільне захоплення земельної ділянки.

Миримський і Ременюк пропонують Раді доповнити Кримінальний кодекс статтею 254-1 про самовільне захоплення земельної ділянки або дії, спрямовані на перешкоджання доступу до неї. За такі порушення депутати пропонують встановити максимальну відповідальність (якщо злочинні дії були організовані і заподіяли значну шкоду державі, юридичним особам або окремим громадянам) у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років з конфіскацією всього незаконно побудованого, добутого або вирощеного, а також реманенту. Водночас Миримський і Ременюк пропонують скасувати адміністративну відповідальність за такі дії.

Зараз Кодексом України про адміністративні порушення (стаття 53-1) за самовільне захоплення земельної ділянки передбачений штраф для громадян розміром від 1 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-170 гривень) і для посадових осіб 8-15 таких мінімумів (136-255 гривень).

Законодавство України кримінальної відповідальності за самозахоплення землі не встановлює.

У січні голова Ради Міністрів Криму Сергій Куніцин заявив про необхідність ввести кримінальну відповідальність за самовільне захоплення землі після того, як кримські татари, які вимагають виділити їм землю, з липня минулого року кілька разів самовільно захоплювали земельні ділянки в Ялті, Сімеїзі і Партеніті.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus