УКРАЇНА

06:47

26.05

Влада

Партіям полегшили життя

0

Верховна Рада відмовилася зобов’язати політичні партії реєструвати регіональні організації в більшості областей України, Криму, Києві і Севастополі, а також у більшості їхніх районів і міст у 6-місячний термін із дня реєстрації, повідомляють «Українські Новини».

За ухвалення проекту закону №4251 «Про внесення змін до закону України «Про політичні партії в Україні», запропонованого Президентом Леонідом Кучмою, проголосували 204 депутати за необхідних 226.

Законопроект припускав посилити норми про порядок ліквідації політичних партій.

Відповідно до законопроекту передбачалося, що питання про ліквідацію політичної партії буде розглядатися Верховним Судом, за поданням Міністерства юстиції у випадку, якщо її членів не обирають депутатами Верховної Ради протягом двох скликань підряд.

Депутат Юрій Кармазін розкритикував пропозиції Президента про жорсткість норм позбавлення партій реєстрації, а також запровадження обов’язкового створення регіональних представництв протягом 6 місяців після реєстрації.

«Це маревні пропозиції, я пропоную їх відхилити», - сказав Кармазін.

Верховна Рада у вівторок відхилила ще два законопроекти про внесення змін до Закону «Про політичні партії в Україні».

За ухвалення законопроекту, внесеного Турчиновим, Білоусом і Сасом, у першому читанні проголосували 180 народних депутатів. Документ пропонував вилучити з компетенції Міністерства юстиції контроль за дотриманням партією вимог її статуту.

Ще один законопроект, не ухвалений Верховною Радою (за його прийняття проголосували 97 народних депутатів), був внесений парламентарієм Олексієм Ременюком. Законопроект пропонував внести зміни до ст.11, згідно яких політична партія протягом шести місяців із дня реєстрації забезпечує створення і реєстрацію своїх партійних організацій (крім первинних) в АР Крим; не менш ніж у двох третіх областей і в більшості їхніх районів; міст обласного підпорядкування; районів у містах, а також у містах Києві і Севастополі. Також пропонувалося, щоб районні, міські, районні в містах і первинні організації партії ставилися на облік в органах державної податкової служби за своїм місцезнаходженням лише після набуття ними статусу юридичної особи. Крім того, законопроектом передбачалося, що первинні організації партії легалізують свою діяльність шляхом письмового повідомлення про створення в 10-денний термін з часу утворення у відповідні органи Міністерства юстиції України.

Як повідомлялось, закон про політичні партії, ухвалений у квітні 2001 року, припускає, що політичні партії мають мати регіональні представництва в більшості регіонів України, але не встановлює для цього твердих строків.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus