УКРАЇНА

15:53

21.05

Влада

КС визнав законним встановлення Радою граничного тарифу на передплату і доставку друкованих видань

0

Конституційний Суд визнав таким, що відповідає Конституції, положення частини 2 статті 9 закону «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів», яким встановлено граничний тариф на передплату і доставку друкованих видань, повідомляють «Українські новини».

Таке рішення КС ухвалив за поданням 46 депутатів Верховної Ради.

За рішення проголосували 13 суддів, проти - 2.

«Визнати відповідним Конституції положення частини 2 статті 9 закону «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів»...», - сказано в постанові суду.

Рішення КС обов’язкове для виконання на всій території України і не може бути оскаржене.

Як повідомляють «Українські Новини», за словами голови Національної спілки журналістів України Ігоря Лубченка, КС поставив крапку в семирічному позові між НСЖУ і державною компанією «Укрпошта» в питанні тарифів на передплату і доставку друкованих видань. «КС підтримав свободу слова», - сказав Лубченко.

За словами судді-доповідача Василя Німченка, це рішення стосується інтересів 20 млн. українців, які передплачують періодичні видання. Він зазначив, що в матеріалах справи сказано, що щорічні втрати «Укрпошти» через зниження тарифів на оформлення передплати можуть становити 15 млн. гривень, але це не призведе до банкрутства компанії.

Як уже повідомлялося, це конституційне подання зробили до КС 46 народних депутатів. Парламентарії клопочуться за визнання не відповідним Конституції положення частини 2 статті 9 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів», відповідно до якого тариф на оформлення передплати і доставки передплатникам друкованих періодичних видань має становити не більше 40% собівартості одного екземпляра передплатного видання.

Автори клопотання вважають, що зазначеною нормою Закону Верховна Рада України врегулювала тариф на оформлення передплати і доставку періодичних видань, і цим вийшла поза межі своєї компетенції, визначеної статтями 85, 92 Конституції України. На їхню думку, парламент, по суті, перебрав на себе повноваження органа виконавчої влади, оскільки відповідно до статті 116 Конституції проведенням цінової політики входить до компетенції Кабінет Міністрів.

Нагадаємо, що Рада ухвалила закон «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів» 1997 року, цей закон визначив правові, економічні й організаційні засади державної підтримки ЗМІ і соціального захисту журналістів.

  Посилання за темою:  

» Новини: Завтра КС дасть відповідь стосовно конституційності тарифу на передплату

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus