УКРАЇНА

16:38

26.05

Влада

Єврокомісія шкодує, що «Дунай-Чорне море» продовжують будувати

0

Європейська Комісія шкодує про завершення першої черги будівництва Україною каналу «Дунай-Чорне море». Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії, повідомляють «Українські Новини».

«Європейська Комісія глибоко шкодує в зв’язку з повідомленнями про відкриття для судноплавства початкової частини каналу (в усті) Швидке між рікою Дунай і Чорне море».

Єврокомісія вітала б запевнення українського уряду про те, що він не буде продовжувати цей проект аж до підготовки належної оцінки впливу на навколишнє середовище відповідно до міжнародних стандартів.

Нагадаємо, що 19 серпня був успішно зроблений пробний прохід судна завдовжки 120 м і з осіданням 5 м початковою частиною каналу.

Наступною дією української сторони стане відкриття каналу 26 серпня.

У середу Міністерство закордонних справ висловило сподівання на припинення питань з боку міжнародної громадськості щодо відновлення Україною суднового ходу «Дунай-Чорне море».

Українська сторона наполягає, що мова йде саме про відновлення існуючого до 1950-х років суднового ходу, а не про будівництво каналу, про яке говорить міжнародна громадськість.

Перший етап будівництва передбачав відновлення морського підхідного каналу завдовжки 3,3 км, завширки по дну 85 м, завглибшки 7,65 м і частини дамби завдовжки 1,54 км.

Мінтранс почав будівництво глибоководного судноплавного каналу «Дунай-Чорне море» через устя Швидке в травні.

Будівництво каналу викликало занепокоєння Румунії можливістю екологічних збитків.

Україна заперечувала таку шкоду.

Українська сторона в серпні надіслала відкритий варіант оцінки впливу будівництва на навколишнє середовище і порівняльну таблицю альтернативних варіантів проходження судноплавного каналу дипломатичним представництвам у країнах Європи, а також при ЄС, ООН, ЮНЕСКО, НАТО і Раді Європи.

ЮНЕСКО, у світову мережу біосферних резервів якої входить Дунайський біосферний заповідник, вважає, що варіант будівництва судноплавного ходу «Дунай-Чорне море» через устя Швидке є найбільш екологічно шкідливим серед можливих варіантів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus