УКРАЇНА

00:12

25.05

Влада

НАТО підтримує Україну в справі арештованого АН-124

0

НАТО підтримує Україну в питанні затримки в Бельгії літака Ан-124-100 «Руслан». Про це заявив на брифінгу керівник прес-служби МЗС Маркіян Лубківський, повідомляє «UA TODAY».

М.Лубківський зауважив, що з боку НАТО «ми маємо підтримку. Ця підтримка важлива для нас. Ми сподіваємося, що вона (підтримка) буде прийнята судовими органами для сприятливого для нас вирішення цього прикрого інциденту».

Він зазначив, що з моменту затримання літака МЗС України, Місія України при НАТО і посольство України в Бельгії вживають усіх можливих заходів для оперативного з’ясування причин затримання літака і його звільнення і продовження виконання ним контракту. Зокрема, відбулася зустріч з тимчасовим повіреним у справах Бельгії в Україні, під час якої він був проінформований про вимогу МЗС України про надання детальної інформації щодо правових засад затримання літака.

Крім того, глава місії України при НАТО Володимир Хандогій провів зустріч із представниками генерального секретаря НАТО. Керівництво МЗС також провело консультації з директором офісу НАТО в Україні, якого сповістили про стурбованість української сторони щодо згаданого інциденту, а також передали необхідні матеріали справи.

За словами керівника прес-служби МЗС, «ми виходимо з того, що український авіаперевізник повинен продовжувати працювати за контрактом з НАТО». Як уже повідомлялося, виконання контракту тимчасово припинено.

М.Лубківський сказав, що справа перебуває на постійному контролі управління МЗС з консульських питань і посольства України в Королівстві Бельгія.

М.Лубківський розповів, що 21 серпня члени екіпажа українського літака залишили його борт. У присутності адвокатів АНТК ім. Антонова, представників прокуратури і федеральної поліції Бельгії відбулася процедура передачі бортових документів, адвокатам була пред’явлена постанова судового виконавця про затримання українського повітряного судна.

Екіпаж доправили в готель. Самопочуття членів екіпажа задовільне, незважаючи на пережитий стрес, - сказав М.Лубківський. Він також -зазначив, що дипломати посольства України в Бельгії підтримують контакт із членами екіпажа «Руслана».

Як уже повідомлялося, 18 серпня в аеропорті міста Брюссель було затримано літак Ан-124-100 державного підприємства АНТК ім. Антонова. Український літак прибув в аеропорт Брюсселя 18 серпня, маючи на борті дозвіл авіаційної влади Бельгії на посадку і виліт з вантажем з метою виконання рейса за контрактом НАТО з Брюсселя в Кабул у рамках забезпечення підтримки миротворчої операції в Афганістані. Український літак затриманий у зв’язку з клопотанням кіпрської компанії «TMR Energy Limited» на підставі визнаного на території Бельгії рішення, винесеного в інтересах цієї компанії в травні 2002 року Арбітражним інститутом торговельної палати міста Стокгольм у справі за позовом проти Фонду державного майна України.

24 серпня в суді першої інстанції міста Брюссель відбулося судове засідання в справі про затримання в Брюссельському аеропорті літака АНТК ім. Антонова. Суддя призначив слухання в справі на 31 серпня 2004 року і погодив термін подання адвокатами документів. Очікується, що аргументи будуть надані протягом тижня. Адвокати сторони позивача і голова суду погодилися з наполяганням адвокатів АНТК ім. Антонова щодо прискорення розгляду справи і визначення короткого терміну для ознайомлення суду з аргументами сторін.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus