УКРАЇНА

03:55

28.05

Влада

Микола Катеринчук не виключає, що законопроект про зміни до Конституції був сфальсифікований

0

Народний депутат України Микола Катеринчук заявив, що має намір звернутися до Генпрокуратури з вимогою розслідувати факт фальсифікації законопроекта №4105 про внесення змін до Конституції України. Про це повідомляє прес-служба блоку “Наша Україна”.

“Нещодавно Конституційний Суд оприлюднив висновки щодо так званого “законопроекту Медведчука-Симоненка” про внесення змін до Конституції України, що означає, що народні депутати мають право вже на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради розглянути цей документ у другому читанні. Ретельно перевіривши цей законопроект, ми звернули увагу на те, що депутати голосували за документ № 4105, який відрізнявся від редакції, підготовленої тимчасовою спеціальною парламентською комісією Верховної Ради. Я навіть можу стверджувати, що ця розбіжність могла статися внаслідок умисної фальсифікації,” – заявив народний депутат України Микола Катеринчук.

Пояснюючи суть конфлікту, він повідомив, що перед сумнозвісними подіями 24 грудня 2003 року на засіданні тимчасової спеціальної комісії з питань внесення змін до Конституції депутат Оніщук запропонував свою редакцію однієї зі статей законопроекту. Представники спецкомісії підтримали пропозицію Оніщука, однак як виявилося, у розданому перед голосуванням проекті закону про внесення змін до Конституції ця поправка не була врахована. Втім, представники більшості та комуністи “ручним” голосуванням ухвалили розданий їм законопроект, проігнорувавши, таким чином, поправку депутата Оніщука. Після голосування законопроект №4105 надійшов на експертизу в Конституційний Суд. Однак КС у своєму висновку посилається на поправку Оніщука,” – повідомив представник “Нашої України”. “Я не розумію, за якими документами працює Конституційний Суд України. Ми вимагаємо ретельного розгляду цієї справи і сподіваємося на належну реакцію правоохоронних органів на цей ганебний факт, який мав місце під час внесення змін до Основного Закону”, - зазначив представник “Нашої України”.

“Ми вимагатимемо від регламентного комітету Верховної Ради, щоб він дав оцінку цьому інциденту, а також будемо просити голову Верховної Ради втрутитися в це питання, зробити певні висновки і припинити безлад у підготовці змін до Конституції України,” – підкреслив Микола Катеринчук.

Нагадеємо, що 18 березня, Конституційний суд визнав, що законопроект №4105 про внесення змін до Конституції відповідає нормам Основного закону України. За цей висновок проголосували 13 суддів, проти – 2. Судді Савенко і Шаповал підписали висновок, вказавши особливу думку.

Законопроект «Про внесення змін до Конституції України» (№ 4105) був попередньо схвалений Верховною Радою 24 грудня 2003 року. Парламент має ухвалити його під час нинішньої сесії не менше ніж 300 голосами.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus