УКРАЇНА

20:52

22.05

Влада

Кучма: ЄС не готовий до ідеї вступу в нього України

0

Президент Леонід Кучма вважає, що Європейський Союз не готовий до думки про можливий вступ в нього України. Про це він заявив, виступаючи в Києві в палаці «Україна» на святкових зборах на честь 13-ої річниці незалежності України, повідомляють «Українські Новини».

«Старим європейцям ще треба звикнути до думки, що в Європу повертається і стає там не останнім гравцем країна, яка здавна була частиною європейського світу», - сказав Кучма.

На його думку, у випадку вступу України в Євросоюз вона була б у ньому не на останньому місці за рівнем розвитку демократії і свободи слова. «Мусується теза про те, що Україна не готова вступати в європейські інституції через відсутність демократії, свободи слова і так далі...а насправді - принаймні один, але незаперечний факт, який полягає в тому, що у випадку вступу в ЄС Україна не була б останньою в турнірній таблиці», - сказав Президент.

Він висловив думку, що поняття «європеїзації» стало національною ідеєю.

Кучма заявив, що в інтересах і України, і Європейського Союзу найкраще було б вступити у відносини асоційованого членства (асоціації). «Інтересам і України, і ЄС відповідатиме розвиток наших відносин за принципом асоціації», - сказав Кучма.

Він вважає, що статус країни-сусіда, який був запропонований Україні, суперечить її інтересам. «Нашим інтересам суперечить також статус географічного сусіда Об’єднаної Європи, що його нам наполегливо пропонують деякі європейці», - сказав Президент.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus