УКРАЇНА

01:02

25.04

Влада

Ухвалена Бакинська декларація саміту ГУАМ

0

Президент України Віктор Ющенко, Президент Азербайджану Ільхам Алієв, Президент Грузії Михаїл Саакашвілі та Прем’єр-міністр Молдови Василє Тарлєв підписали Бакинську декларацію саміту Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ, повідомили «proUA» у прес-службі глави держави.

Декларація підписана за результатами саміту ГУАМ у Баку.

Документ підтверджує налаштованість сторін на розширення діапазону співробітництва ГУАМ, а також входження Організації за демократію та економічний розвиток у міжнародне життя та закріплення її регіональної позиції.

У Декларації йдеться про прагнення держав-учасниць ГУАМ розвивати співробітництво задля утвердження демократичних цінностей, верховенства права, поваги прав людини, досягнення сталого соціально-економічного розвитку і забезпечення безпеки та стабільності у регіоні; прагнення розвитку регіональної позиції ГУАМ.

Також у документі наголошується на необхідності активізації зусиль з використання транзитного потенціалу і створення транспортного коридору ГУАМ. Декларація підтверджує прагнення здійснювати внесок у зміцнення глобальної енергетичної безпеки.

У Декларації висловлено переконання, що взаємодія держав-членів сприятиме винайденню справедливих рішень щодо врегулювання конфліктів та реінтеграції конфліктних територій у політичну, правову і соціально-економічну системи держав.

Декларація закликає парламенти держав-членів ГУАМ якнайшвидше ратифікувати Статут організації.

Керівники держав-учасниць ГУАМ також взяли участь у церемонії підписання ряду документів:

Комюніке Другого Саміту ГУАМ

Стратегії розвитку галузевого співробітництва ГУАМ

Програми головування Азербайджанської Республіки в ГУАМ у 2007–2008 рр.

Угоди про мультимодальні транспортні перевезення

Протоколу про культурне співробітництво

Меморандуму про співробітництво та взаємодопомогу з питань ядерної та радіаційної безпеки між Урядами держав-членів Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus