УКРАЇНА

10:46

23.04

Влада

Справу «Руслана» суд Бельгії розгляне 24 серпня

0

У вівторок, 24 серпня, в адміністративному суді Бельгії пройде екстрене слухання за протестом АНТК ім. Антонова у зв’язку з арештом 18 серпня в брюссельському аеропорту Мельсброек його важкого транспортного літака Ан-124-100. Про це повідомив виконавчий директор оператора Ан-124, транспортного підрозділу АНТК, авіакомпанії «Авіалінії Антонова» Костянтин Лушаков, передає «Інтерфакс-Україна».

Він повідомив, що відповідно до рішення керівництва компанії, у п’ятницю екіпаж залишив літак, суднові документи передані місцевому прокурору. До завершення екстреного судового слухання екіпаж перебуватиме в Брюсселі, оскільки в авіакомпанії усе ще не втрачають надії на позитивне рішення суду і звільнення літака найближчими днями.

Разом з тим, Лушаков не виключив імовірність подальшого розвитку подій «за канадським сценарієм».

Нагадаємо, 18 серпня у військовому аеропорту Брюсселя під час виконання рейсу до Афганістану в інтересах НАТО був заарештований український важкий транспортний Ан-124-100 «Руслан». Літак мав доставити до Кабула транспортні засоби, запчастини, контейнери, а також намети для бельгійських солдатів зі складу міжнародних військ ISAF.

Судно заарештоване в зв’язку з визнанням судовими інстанціями Бельгії рішення Арбітражного суду Стокгольма (Швеція) про задоволення в 2002 році позову кіпрської компанії «TMR Energy Limited» до Фонду держмайна (ФДМ).

Позов у розмірі 42,3 млн. доларів був пред’явлений кіпрською компанією Україні в особі ФДМ за порушення положень статутного договору ТОВ «Лісойл», у якому ФДМ виступав правонаступником держчастки корпоратизованого Лисичанського нафтопереробного заводу (сьогодні ВАТ «Лінос», Лисичанськ, Луганська область).

Аналогічний інцидент з українським транспортником у зв’язку з позовом «TMR Energy Limited» стався в квітні минулого року в Канаді під час виконання рейсу в інтересах військового відомства Італії. Арешт був опротестований ФДМ України, а також АНТК ім. Антонова, що взяв участь у судовому розгляді як третя сторона і захищав свої інтереси з позицій окремої юридичної особи, яка не несе відповідальності за зобов’язаннями держави відповідно до міжнародного й українського законодавства. Пізніше до судового розгляду підключився Мін’юст України. Остаточне рішення у судовій суперечці поки що не ухвалено.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus