УКРАЇНА

10:01

21.05

Влада

Томенко закликає «нерейтингових» кандидатів піти

0

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова й інформації Микола Томенко звернувся до кандидатів у президенти, які мають низький рейтинг, із проханням добровільно відмовитися від участі у виборчій кампанії. Про це він заявив у суботу на прес-конференції в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

Томенко відзначив, що за даними соцопитувань, із 26 кандидатів у президенти 18 не набирають 1% голосів виборців на свою підтримку, а з цих 18 ще 10 набирають 0%.

«Я прошу всіх цих десятьох низькорейтингових кандидатів ощасливити український народ і зняти свої кандидатури», - сказав депутат.

На його думку, така кількість кандидатів у президенти призводить, зокрема, до порушення законодавства, що стосується участі засобів масової інформації у виборах. Зокрема, за його словами, власники телеканалів можуть відмовити кандидатам, мотивуючи це нестачею ефірного часу. Крім того, велика кількість теледебатів між кандидатами в президенти, яких за нинішньої кількості кандидатів має бути не менше 13, серйозно знизить інтерес до них.

Томенко заявив, що якщо його звернення буде проігноровано, то у вересні на сесії Верховної Ради він запропонує внести зміни до законодавства про вибори президента, які «змусять кандидатів відчути свою відповідальність». За його словами, суть цієї пропозиції полягатиме в тому, щоб кандидати, які не набрали на президентських виборах 1%, були позбавлені права участі в парламентських виборах 2006 року.

Він також повідомив, що буде одним з ініціаторів внесення змін до закону про вибори президента України для того, щоб заборонити балотуватися на посаду глави держави особам, котрі мали судимість. «За даними моїх колег, близько 70% українців вважає, що ті, хто мав судимість, не мають права балотуватися, і 60% вважають, що навіть якщо звинувачення були зняті, то така людина все одно не може бути президентом», - сказав Томенко.

Депутат також повідомив, що останнім часом змінилася не тільки кількість, а й характер порушень передвиборного законодавства стосовно ЗМІ. «Якщо донедавна ми говорили про тихі соромливі порушення законодавства з боку мас-медіа, то зараз бачимо перехід до відкритого і явного порушення медіа законодавства», - заявив він. Зокрема, за словами голови парламентського комітету з питань свободи слова й інформації, серед порушень - нерівномірний розподіл кількості згадок про діяльність кандидатів у президенти, критичність у висвітленні діяльності одного і її відсутність у висвітленні діяльності іншого кандидата в президенти, використання непрямої мови для передачі висловлювань деяких кандидатів.

За словами Томенка, найхарактернішими є ці порушення для таких телеканалів, як УТ-1, «Інтер» і «1+1». При цьому він повідомив, що в його комітеті назрівають рішення про винесення попередження цим трьом телеканалам за «кричущі порушення закону про вибори президента в частині, що стосується висвітлення передвиборної кампанії».

Крім того, депутат відзначив, що в деяких регіонах був порушений мораторій на перевірку Генеральною прокуратурою засобів масової інформації під час передвиборної кампанії. Він виразив упевненість, що президент негайно відреагує на ці випадки.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus