УКРАЇНА

05:12

26.05

Влада

ВР не встигає провести політреформу цього тижня

0

Перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк вважає, що на цьому тижні парламент не встигне проголосувати за законопроект про внесення змін до Конституції. Таку думку він висловив у понеділок на прес-конференції, повідомляє «ИНФА».

Мартинюк пояснив це тим, що парламент не встигне виконати всі домовленості й умови, зазначені в політичній угоді. Він нагадав, що Верховна Рада повинна прийняти закон про вибори народних депутатів на пропорційній основі. Цей закон, наголосив Мартинюк, мав бути підписаний Президентом і оприлюднений. В даний час Конституційна комісія активно працює над підготовкою цього документа до другого читання і, таким чином, закон про вибори народних депутатів може бути ухвалений вже в четвер.

До того ж, відповідно до політичної угоди, необхідно ухвалити закон про вибори в місцеві органи самоврядування. На думку Мартинюка, саме цей закон є найбільш складним для прийняття, оскільки сьогодні має місце опір з боку місцевих рад. Крім того, за словами віце-спікера, із приводу зазначеного законопроекту виникають застереження у Верховної Ради АРК, яка наполягає на прийнятті окремого закону про вибори у Верховну Раду АР Крим.

Верховна Рада повинна прийняти і постанову про парламентських приставів і про процедуру внесення змін до Конституції. Мартынюк відзначив, що в даний час пропонується два варіанти голосування за зміни до Конституції: постатейний і в цілому. За його словами, він особисто підтримує другий варіант – щоб голосувати відразу за всі зміни для того, щоб знову не виникало необхідності звертатися до Конституційного Суду.

У політичній угоді немає умови про обов’язкове підписання й оприлюднення всіх законів, крім закону про вибори народних депутатів, сказав Мартинюк. Він не вважає винятком те, що всі закони про вибори будуть підписані Президентом ще до прийняття закону про внесення змін до Конституції. Мартинюк упевнений, що Президент не використає право вето на передбачені політичною угодою закони, і пояснив це тим, що робота над зазначеними законопроектами проходить дуже злагоджено, враховуються пропозиції всіх політичних сил і Президента.

  Посилання за темою:  

» Новини: Гавриш не впевнений, що політреформу вдасться прийняти цього тижня

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus