УКРАЇНА

18:47

22.05

Влада

Тигипко попросить парламент дозволити філіям іноземних банків працювати в Україні

0

Голова Національного Банку України Сергій Тигипко збирається просити Верховну Раду і більшість підтримати закон, який дозволяє філіям іноземних банків працювати в Україні. Як повідомляє «Оглядач», про це йшлося під час зустрічі С. Тигипка з Президентом України Леонідом Кучмою.

Глава держави відзначив, що Верховна Рада раніше не прийняла закону, що дозволяє працювати філіям іноземних банків в Україні. «Я думаю, що для нас це було вкрай необхідно, тому що це і проблема дешевих кредитів», - заявив Кучма.

Своєю чергою Сергій Тигипко також відзначив необхідність такого кроку: «Безумовно, це додаткова конкуренція, що нам потрібна. Це один із серйозних кроків наближення до ЄС».

«Тут повинні бути всі зацікавлені - це напрямок поліпшить ситуацію, щонайперше для людей», - відзначив глава НБУ.

Однак проти таких ініціатив Асоціація українських банків. У січні цього року АУБ просила депутатів Верховної Ради не ухвалювати закону, що дозволяє іноземним банкам відкривати філії в Україні. Президент асоціації Олександр Сугоняко вважає, що «на сьогодні в Україні в достатньому обсязі відкрито доступ іноземного капіталу до банківського сектора», оскільки законодавство дозволяє створення в країні дочірніх банків. Дозвіл іноземним банкам відкривати в Україні філії АУБ називає передчасним.

Свою позицію асоціація пояснює тим, що потужним фінансово банкам із країн з високим рейтингом невигідно відкривати філії в країнах, що мають нижчий рейтинг, оскільки це вимагатиме створення 100% резервів під всі активні операції.

АУБ наголошує, що чимало країн жорстко регулюють відкриття і функціонування на своїх територіях філій іноземних банків, оскільки вони є не юридичними особами, а тільки підрозділами юросіб, діяльність яких регулюється іноземним законодавством.

Крім того, у запропонованому народним депутатам законі, на думку асоціації, залишаються законодавчо не визначеними порядок перерахування і збереження приписного капіталу, порядок відкриття, регулювання діяльності і ліквідації філії.

4 березня 2003 року Верховна Рада не підтримала внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність». Законопроект внесено Нацбанком України. Він пропонував дозволити відкриття і функціонування філій іноземних банків в Україні (зараз в Україні можуть функціонувати тільки представництва інбанків), а також розширити повноваження загальних зборів учасників банку і його наглядової ради.

Пропонувалося також змінити складову банківської системи, у яку пропонувалося, крім банків і НБУ, внести також філії іноземних банків.

Зараз іноземні банки мають право відкривати в Україні представництва або створювати дочірні банки, у країні працюють вісім банків з 100%-им іноземним капіталом.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus