УКРАЇНА

01:23

26.05

Влада

Проти оточення Ющенка знову порушили справу

0

Прокуратура Автономної республіки Крим порушила кримінальну справу за фактом завдання тілесних ушкоджень працівникові правоохоронних органів, що був затриманий людьми з оточення кандидата в Президенти України Віктора Ющенка під час екологічної акції «Очистимо Україну від бруду» на горі Ай-Петрі в Криму, повідомляє «Обком».

Про це сьогодні, 19 серпня, на прес-конференції в Сімферополі заявив перший заступник Прокурора АРК Віктор Галюк.

За словами Галюка, 12 серпня в Прокуратуру АРК надійшли заяви від співробітників Головного управління МВС України в Криму про завдання їм тілесних ушкоджень під час виконання службових обов’язків 10 серпня на плато гори Ай-Петрі невідомими людьми. Перевірка, проведена органами прокуратури, підтвердила, що невідомі особи з оточення кандидата в Президенти Ющенка навмисне завдали майорові міліції Стахну С. М. тілесні ушкодження, а також забрали зі службового автомобіля особисті речі працівників міліції і службову апаратуру. На сьогоднішній день потерпілий міліціонер шпиталізований у 7-у міськлікарню Сімферополя з діагнозом: закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку й ушкодження м’яких частин голови.

Галюк зазначив, що, відповідно до висновків Прокуратури АРК, перебування працівників правоохоронних органів на Ай-Петрі під час екологічної акції, у тому числі тих, стосовно яких були зроблені насильницькі дії, було правомірним. За словами Галюка, ґрунтується даний висновок, у першу чергу, на Конституції України, «яка передбачає, що охорону громадського порядку здійснюють саме в тому числі співробітники органів внутрішніх справ», на положеннях Закону «Про міліцію», а також Закону «Про вибори Президента України», відповідно до якого держава повинна забезпечувати безпеку кандидатів на посаду глави держави. Крім того, за даними Прокуратури АРК, правоохоронці діяли відповідно до прохань здійснити комплекс оперативних і організаційних заходів для забезпечення безпеки кандидата в Президенти Ющенка, що надійшли в кримський Головком міліції від Управління державної охорони України і керівника регіонального штабу блоку «Наша Україна» Валерія Пробий-Голови.

Галюк з жалем зазначив, що спроба працівників Прокуратури АРК опитати щодо даного інциденту працівників Управління державної охорони, які виконують функції охорони Ющенка, не вдалася. За його словами, керівники передвиборного штабу кандидата в Президенти, у тому числі народний депутат Євген Червоненко, заборонили охоронцям давати будь-які пояснення.

«Зібрані матеріали на даний момент містять досить даних, що вказують на те, що в діях осіб, які завдали тілесні ушкодження працівникові правоохоронних органів, є ознаки складу злочину, передбаченого ст. 345 ч. 2 Кримінального кодексу України — навмисне завдання тілесних ушкоджень працівникові правоохоронних органів у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків», — сказав Галюк.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus