УКРАЇНА

00:52

26.04

Влада

Зінченко: депутати повернуться до «мукачевських подій»

0

Заступник голови Верховної Ради Олександр Зінченко впевнений, що питання про «мукачівські події» знову розглядатиметься в парламенті, і не виключає, що на сесії парламенту постане питання про персональну відповідальність Генерального прокурора України. Таку думку Зінченко, який також є керівником робочої групи парламенту з розслідування подій у Мукачевому, висловив, коментуючи рішення Генеральної прокуратури про порушення кримінальної справи за фактом підробки документів на виборах мера Мукачевого, що відбулися 18 квітня 2004 року, - передає «Інтерфакс-Україна».

Зінченко назвав це рішення Генпрокуратури «політичним замовленням Банкової, тих людей з оточення президента, котрі й організували злочин у Мукачевому».

Що стосується відмови членів виборчих комісій від власних підписів, то, за його словами, тут нема чому дивуватися. «У Мукачевому, як і в усьому Закарпатті, створена репресивна політична система», - відзначив він.

Як повідомлялося, Генпрокуратура України порушила кримінальну справу за фактом підробки документів на виборах мера Мукачевого. Як заявив на брифінгу в понеділок у Києві начальник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко, підставою для порушення кримінальної справи за статтею 158 частина 2 Кримінального кодексу стали результати розслідування за фактом крадіжки більш як 2,5 тис. виборчих бюлетенів і протоколів дільничних комісій. За його словами, були допитані голова і члени місцевої виборчої комісії, котрі ознайомилися з протоколами і заявили про те, що дані, які містяться в них, не відповідають дійсності. «Криміналістичні почерковідчі експертизи встановили, що на протоколах 8-ми дільничних комісій підписи ставили не члени комісії, а інші особи», - сказав С.Руденко. Досудове слідство, за словами С.Руденка, має відповісти на питання, хто саме ставив ці підписи.

У той самий час, повідомив С.Руденко, сам факт фальсифікації виборів не є предметом слідства.

Нагадаємо, вибори міського голови Мукачевого пройшли 18 квітня. За даними місцевого виборчкому, Віктор Балога, якого підтримує «Наша Україна», програв Ернесту Нусеру. Опозиція заявила про фальсифікацію виборів. Пропали також бюлетені. Було порушено 5 кримінальних справ, зокрема за фактами порушення порядку; хуліганства і за фактом викрадення бюлетенів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus