УКРАЇНА

04:27

21.05

Влада

Прем’єри України і Росії підписали договір про транзит нафти

0

Україна щорічно буде пропускати через свою територію до 85 млн. тонн російської нафти. Це передбачено угодою «Про транзит нафти територією України», яку в середу в Сочі підписали голови урядів України і Росії Віктор Янукович і Михайло Фрадков в присутності президентів двох країн Леоніда Кучми і Володимира Путіна, повідомляє ІА «Новости-Украина».

У документах передбачено, що у випадку, якщо обсяги нафти будуть більшими, ніж заявлено, «Укртранснафта» (Україна) і «Транснафта» (Росія) працюватимуть над створенням додаткових потужностей.

Зазначена угода розрахована на 15 років і пролонгується автоматично на наступні п’ятирічні періоди, якщо сторони не заявляють про її призупинення.

Передбачається, що щорічні обсяги, напрямки і тарифи будуть уточнюватися Міністерством палива та енергетики України і Міністерством промисловості та енергетики Росії окремими протоколами.

Крім того, документ регламентує, що сторони забезпечать оптимальну роботу нафтопроводу «Одеса – Броди».

У документі наголошується, що угода підписується з метою «розвитку і поглиблення подальшого взаємовигідного співробітництва двох країн у сфері транзиту нафти територією України».

Відповідно до угоди, українська сторона забезпечує транзит нафти по системі своїх магістральних нафтопроводів з урахуванням їхньої пропускної здатності. При цьому Україна щорічно інформує Росію про пропускну здатність своїх нафтопроводів.

Як наголошується в угоді, «у випадку, якщо для транзиту заявлена кількість нафти, яка перевищує можливості існуючих потужностей систем трубопровідного транспорту РФ і України, уповноважені організації сторін погоджують умови створення додаткових потужностей».

В угоді Росія й Україна беруть на себе зобов’язання «взаємодіяти в розробці і здійсненні перспективних проектів транспортування нафти за новими транзитними напрямками».

При цьому, як зазначається в документі, уповноважені організації сторін повинні забезпечити «оптимальну роботу нафтопроводу Одеса-Броди, включаючи поставки російської нафти за маршрутом Броди-Одеса-Морський нафтовий термінал «Південний».

В угоді записано, що «транспортні тарифи на транзит нафти територією України визначаються на недискримінаційній основі стосовно всіх користувачів системи трубопровідного транспорту України».

При цьому українська сторона зобов’язується повідомляти Росії про передбачувані зміни транспортних тарифів на транзит нафти своєю територією за три місяці до введення такої зміни.

Право власності на нафту, яка транспортується трубопровідним транспортом, зберігається за відправниками вантажу на період транзиту нафти територією України, говориться в угоді.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus