УКРАЇНА

13:39

21.05

Влада

У Сочі підписали угоду про співробітництво в газовій галузі

0

Прем’єр-міністри Росії й України в присутності президентів підписали міжурядову угоду «Про заходи для забезпечення стратегічного співробітництва в газовій галузі», повідомляє ІА «Новости-Украина».

Відповідно до документа, спільним інвестиційним проектом у рамках стратегічного співробітництва і створення міжнародного консорціуму з управління газотранспортною системою України є проект будівництва і подальша експлуатація газопроводу Богородчани - Ужгород.

У документі відзначається, що російська сторона протягом терміну дії даної угоди гарантує надання додаткових обсягів природного газу для транзиту по газопроводу в обсязі від 5 мільярдів кубічних метрів у 2005 році до 19 мільярдів кубічних метрів у 2010 році. Крім того, угода передбачає, що українська сторона забезпечує необхідні умови для безперешкодного проведення робіт з будівництва й експлуатації газопроводу.

У документі зазначається, що «доходи консорціуму, отримані від експлуатації газопроводу, звільняються від сплати податку на прибуток на строк окупності газопроводу».

«Товари й автотранспортні засоби виробничо-технічного призначення, що придбаваються для будівництва і на період введення в експлуатацію газопроводу консорціумом підрядчиками і субпідрядниками, які здійснюють будівництво і налагодження в період використання для зазначених цілей, звільняються від податків, мита, зборів та інших подібних платежів під час переміщення через митні кордони держав-сторін, а також від застосування заборон і обмежень економічного характеру», - говориться в документі.

Крім того, відповідно до угоди, консорціум на строк окупності газопроводу, що визначений у техніко-економічному обґрунтуванні проекту будівництва, звільняється від сплати податків і зборів, пов’язаних із використанням природних ресурсів, за винятком податків і зборів, що підлягають сплаті в зв’язку із забрудненням навколишнього середовища.

Українська сторона також на період окупності газопроводу встановлює нульову ставку рентних платежів за транзит природного газу по території України по даному газопроводу. По закінченні періоду застосування нульової ставки рентних платежів ставка рентних платежів за транзит природного газу по території України складе ставку, що буде не вищою за ставку рентних платежів, установлених при транзиті природного газу по інших газопроводах, розташованих на території України.

Нові законодавчі й нормативні акти держав Росії й України, що приводять до збільшення ставки будь-якого податку, збору, мита й іншого подібного платежу, не поширюються на консорціум і на зазначені організації на період будівництва, введення в експлуатацію і період окупності газопроводу. Крім того, звільняються від сплати ПДВ роботи і послуги, пов’язані з будівництвом газопроводу, на термін проведення будівельно-монтажних, пусконаладних та інших підрядних робіт, а також операцій із ввезення на територію України матеріалів, комплектуючих, обладнання, необхідних для проведення робіт, пов’язаних із будівництвом газопроводу.

Ця угода діє до 31 грудня 2030 року, і термін її дії автоматично подовжується на наступні 5-річні періоди, якщо одна зі сторін письмово не повідомить іншу сторону про свій намір припинити її дію не пізніше 12-ти місяців до закінчення терміну дії угоди, - підкреслюється в документі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus