УКРАЇНА

10:49

24.05

Влада

СПУ виступила проти продажу землі

0

Соціалістична партія Україна прийняла заяву стосовно мораторію на продаж землі. Подаємо повнотекстово:

В червні цього року Президент України Л.Д. Кучма наклав вето на закон, яким передбачалося подовження мораторію на продаж землі до 2007 року. Цей крок особливо яскраво засвідчив позицію правлячого режиму в найболючішому для України питанні. В питанні, що несе загрозу повної катастрофи.

В історії незалежної України земельне питання завжди було гострим і таким, що зазнало найбільш цинічного порушення законодавства. Фактично фальсифіковане, точніше: шахрайське прийняття Земельного кодексу в новій редакції призвело до узаконення низки попередніх неконституційних «реформаторських» указів президента. Вони розвалили село, на їх основі розпочато незаконне перетворення землі в товар. Безліч прикладів свідчать про те, що кілька десятків товстосумів за безцінь скуповували у селян право на земельні паї, перетворюючи селян на жебраків-безземельників. Довів їх до цього правлячий режим, котрий навмисно створив на селі такі умови, за яких селянин, стогнучи під вагою боргів чи просто через брак грошей вимушений сам віддавати землю за копійки або й задарма.

Соціалісти неодноразово заявляли - землею повинні володіти і користуватися ті, хто на ній працює, а земля сільськогосподарського призначення не повинна бути предметом купівлі-продажу. Люди нічого не отримають, навіть продавши її - ціни на землю в Україні в десятки разів нижчі за світові.

Реформи клану Кучми та Земельний кодекс кладуть початок новому (і вже остаточному) перерозподілу власності в державі. Це буде мати жахливі наслідки для країни, де 43 відсотки населення працюють на землі. А владні балачки про селянина-господаря, - звичайнісінька брехня, бо новий Земельний кодекс прийняли не для того, щоб дати, а щоб забрати в селян землю. Повторюється трагедія селянства після реформи 1861 року, коли землю захопили ті ж поміщики і власники великих капіталів. Земельний кодекс необхідно змінювати, щоб селяни та їх власність були захищеними від зазіхань олігархів.

Необхідність перегляду земельного питання соціалісти почали вимагати відразу після початку проведення зловісної аграрної реформи, нами постійно вносились на розгляд Верховної Ради і відповідні законодавчі пропозиції. І ось, нарешті, зрозуміли необхідність цього і представники більшості. Саме їхній законопроект про внесення змін до Земельного кодексу був прийнятий парламентом (304 голоси – “за”, лише 2 – “проти”). Серед пропозицій була і така, що подовжувала мораторій на продаж землі до 2010 року. З’явилась надія, що врешті-решт депутати усвідомили всю небезпеку від застосування прийнятого ними ж Земельного кодексу.

Але не розуміє і не хоче цього розуміти президент Кучма. Виконуючи волю кланів, він наклав вето на ухвалений закон, обґрунтовуючи своє рішення тим, що мораторій, мовляв, зупинить ринкові перетворення на селі. Але про які перетворення може йти мова, коли село тероризується адмініструванням, навмисно недофінансовується, здійснюється визискувальна цінова та кредитна політика, а мета реформ - монопольне володіння землею окремими особами? Назва цьому лише одна - феодальна реформа.

Якщо злочинні норми фальшивого Земельного кодексу почнуть діяти з 1 січня, то через 2 – 3 роки селяни змушені будуть захищати свої права навіть не в наших часом неправедних судах, а їхати до столиць європейських та заокеанських країн. Невже такої очевидної перспективи не бачить президент так само, як і його недолугі радники?!

Фракція Соціалістичної партії України від імені своїх виборців-селян закликає всі політичні сили згуртуватись, відкинути ідеологічні розбіжності і подолати вето президента. Потрібно дати час селянам глибше розібратися у ринкових відносинах, оговтатись від реформ, наслідком яких є запустіння господарства, а депутатам - вдосконалити чинне законодавство. Зробимо це задля майбутнього нашої країни, заради нас нинішніх, прийдешніх поколінь.

Не дамо відкинути Україну на декілька століть! Ні - поверненню феодалізму!

Торгувати треба хлібом, а не землею!

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus