УКРАЇНА

14:05

18.06

Влада

Про канал «Дунай – Чорне море» тепер знає цілий світ

0

Україна надала Румунії і Європейській комісії додаткові матеріали про екологічний вплив відновлення глибоководного суднового ходу «Дунай – Чорне море» на навколишнє середовище. Про це сьогодні на брифінгу повідомив керівник прес-служби Міністерства закордонних справ Маркіян Лубківський, повідомляє кореспондент «proUA».

Україна також направила пакет документів, зокрема відкритий варіант оцінки можливого впливу на навколишнє середовище відновлення судноплавного каналу «Дунай – Чорне море», порівняльну таблицю альтернативних проектів проходження судноплавного ходу, посольствам у Румунії, США, Росії, Великобританії, Німеччині, Болгарії, Хорватії, Чехії, Угорщині, Молдові, Словаччині, Сербії і Чорногорії, а також постійним представництвам України при міжнародних організаціях у Відні, ООН, ЮНЕСКО, НАТО, Раді Європи і Європейському Союзі.

У зв’язку з цим Україна сподівається на зняття міжнародної напруги, спричиненої будівництвом каналу «Дунай – Чорне море», наголосив Лубківський.

Він також повідомив, що посол Румунії в Україні висловив задоволення результатами поїздки румунських дипломатів на місце проведення робіт з відновлення каналу, яка біла організована 16 серпня.

Нагадаємо, у травні цього року в українській частині дунайського гирла Швидке почалося будівництво 3,5-кілометрового глибоководного каналу «Дунай – Чорне море». Румунія і ряд інших країн і міжнародних організацій неодноразово висловлювали занепокоєння з приводу екологічного впливу будівництва каналу.

Проти реалізації цього проекту також виступала Національна Академія Наук України. На думку НАН, канал може зруйнувати унікальний Дунайський біосферний заповідник, включений до біосферного резерву ЮНЕСКО.

Канал забезпечить переключення до 60% дунайського вантажопотоку в українську дельти Дунаю, тим часом як зараз вантажопотік становить тільки 2%.

Наразі монополістом у сфері надання транспортних шляхів для суден через дельту Дунаю є Румунія.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus