УКРАЇНА

20:53

21.06

Влада

Про що говоритимуть Кучма з Путіним у Сочі?

0

Президент Леонід Кучма, який нині перебуває у відпустці в Криму, у середу поїде до Сочі, де проведе робочу зустріч з президентом Російської Федерації. За офіційною інформацією, президенти вестимуть мову про двостороннє співробітництво, передусім в економічній сфері, обговорюватимуть взаємодію в рамках СНД та ЄЕП, міжнародну проблематику.

Однак той факт, що в розпал президентської кампанії глава держави терміново вирушає на нову зустріч зі своїм російським колегою, деякі українські аналітики розцінюють, як знаковий. І вважають, що головною темою переговорів буде саме перебіг президентських перегонів.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що на цій зустрічі «будуть обговорюватися питання виборчої, а також післявиборчої конфігурації елітних груп, владних конфігурацій, які будуть утворюватись уже після виборчої кампанії».

«Я не казав би дуже категорично, що Москва, Кремль однозначно орієнтуються на Віктора Януковича як спадкоємця влади і лідера поствиборчого політичного режиму», - зауважив Карасьов. За його словами, може скластися ситуація, коли президентом буде обраний нинішній прем’єр-міністр, але реальний вплив нинішнього президента буде збережений. І тоді для владного групування постане дуже серйозне питання: співвідношення оцих владних, формальних і неформальних механізмів впливу. «Це дуже важлива проблема для України, але вона дуже важлива й для Росії. Тому що все ж таки для Росії гарантом продовження нинішньої динаміки російсько-українських відносин слугує перш за все діючий президент. І поки що Кремль, Путін не впевнені на всі 100 %, що правонаступництво у російсько-українських відносинах буде збережене з приходом до влади Віктора Януковича», - зазначив він.

Політолог Олександр Дергачов дотримується дещо іншого погляду на те, про що йтиметься під час зустрічі у Сочі президентів Росії та України. «Думаю, що не все визначене остаточно щодо стратегії передачі влади тут, у Києві. Так само і в Москві розглядається декілька варіантів. Думаю, що Кучма поїхав порадитись, що є більш виграшним і надійним. Оскільки відчуває, що підвів свого колегу в Москві тим, що довів країну до такої невизначеності, коли опозиція має шанси на перемогу» - відзначив він. І додав, що у Москві цього не розуміють, оскільки «дуже вправно впоралися зі своєю опозицією, і, мабуть, дуже незадоволені такою непередбачуваністю подій».

У свою чергу директор Центру політичних досліджень і конфліктології, він же радник глави Адміністрації Президента України Михайло Погребинський не очікує жодних інтриг стосовно президентських виборів. «Я думаю, що це давно запланована зустріч для вирішення питань, пов’язаних зі статусом Кучми, по-перше, як діючого президента, по-друге, як голови СНД. І насамперед очікування, пов’язані з підписанням дуже важливих для двосторонніх відносин договорів. Насамперед, пов’язаних з оподаткуванням ресурсів, нафти, наскільки я розумію, податок на додану вартість – якимось чином буде вирішуватись ця проблема, яка дуже важлива для України. І інші проблеми, пов’язані з цінами, наскільки я розумію, з цінами на енергоресурси. І інші, які вже більше пов’язані з роботою Співдружності Незалежних Держав. От які очікування зараз є».

За матеріалами РадІо «Свобода»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus