УКРАЇНА

17:32

22.04

Влада

З ксенофобськими висловлюваннями буде боротися ціла Рада

0

Державний комітет у справах національностей і міграції України планує створити експертну Раду з питань ксенофобії, расової дискримінації і нетерпимості. Про це повідомляє ІА «Новости-Украина».

Рада створюється з метою «запобігання проявам роздмухування міжетнічної і расової ворожнечі», зазначають у прес-службі комітету.

У зв’язку з цим віце-прем’єр-міністр Дмитро Табачник доручив Мін’юсту, Міністерству освіти, МВС, СБУ, Мінкультури, Держкомрелігій, Держкомтелерадіо, провідним науковим установам, зокрема Інституту політичних і етно-національних відносин, Інституту історії, Інституту соціології, Інституту психології, Інституту мовознавства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського НАН України запропонувати кандидатури спеціалістів, які б увійшли до складу Ради.

Також вони мають подати свої пропозиції щодо проекту Положення Ради з питань ксенофобії, расової дискримінації і нетерпимості, який розробляє Держкомнацміграції України. Крім цього, Державний комітет у справах національностей і міграції почав розробку законопроекту, який посилює відповідальність за прояви ксенофобії, антисемітизму, расової і релігійної нетерпимості.

Наразі розробляються зміни до Адміністративного кодексу України, які передбачають відповідальність за нанесення ксенофобських, антисемітських написів у громадських місцях, а також виготовлення і поширення в громадських місцях листівок, плакатів та іншої видавничої продукції ксенофобського та антисемітського змісту з ознаками расової або релігійної нетерпимості, за заклики до міжнаціональної і релігійної ворожнечі, зроблені в громадських місцях, на радіо і телебаченні.

Також законопроект передбачатиме посилення відповідальності друкованих засобів масової інформації і видавництв за розміщення публікацій ксенофобського та антисемітського характеру (з конфіскацією всього тиражу газети або видавничої продукції), введення кримінальної відповідальності за систематичні дії, спрямовані на роздмухування міжнаціональної і релігійної ворожнечі.

Нагадаємо, 21 липня Держкомміграції України звернувся в Генеральну прокуратуру України з проханням дати правову оцінку висловлюванням народного депутата України Олега Тягнибока.

17 липня народний депутат, член фракції «Наша Україна» Олег Тягнибок, виступаючи на мітингу біля могили командира так званої Української повстанської армії Клима Савура (Івано-Франківська область), сказав: «Вони не боялися, як і ми зараз не повинні боятися, вони взяли автомат на шию і пішли в ті ліси, вони готувалися і боролися з москалями, боролися з німцями, боролися с жидвою і з іншою поганню, яка хотіла забрати в нас нашу українську державу...».

Прокуратура Івано-Франківської області 30 липня порушила кримінальну справу проти народного депутата Олега Тягнибока за роздмухування національної ворожнечі і приниження національної честі і гідності.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus