матеріали по темі:

Влада

Олімпіада: Яна Клочкова завоювала третє «золото»

0

Українська плавчиха Яна Клочкова завоювала другу золоту медаль на Олімпіаді в Афінах (Греція). Отже тепер у скарбничці української збірної 5 олімпійських нагород – три золотих, одна срібна і одна бронзова.

У вівторок Клочкова перемогла на дистанції 200 метрів у комплексному плаванні. Українка показала час 2:11,14 секунди. Другою була американка Аманда Бірд (2:11,70), третьою - Кірсті Ковентрі із Зімбабве (2:12,72).

Це друге «золото» Яни Клочкової в Афінах і третє для України. У суботу українська спортсменка стала триразовою олімпійською чемпіонкою, перемігши на дистанції 400 метрів комплексом. Це було перше «золото» для України.

Таким чином, Яна Клочкова стала чотириразовою олімпійською чемпіонкою. У 2000 році в Сіднеї Клочкова на цій дистанції завоювала «золото», поставивши олімпійський рекорд - 2:10,68 (19 вересня 2000 року, Сідней, Австралія).

Президент Леонід Кучма привітав Яну Клочкову з черговою яскравою перемогою на водних доріжках Греції. Кучма також поздоровив срібного призера Олімпіади дзюдоїста Романа Гонтюка.

Нагадаємо, три золоті медалі принесли збірній України Яна Клочкова (2) і Олена Костевич (у кульовій стрільбі з пневматичного пістолета на 10 метрів), срібну – дзюдоїст Роман Гонтюк (вага до 81 кг), бронзову - В’ячеслав Третяк (фехтування на шаблях).

Джерело: proUA