УКРАЇНА

07:15

26.05

Влада

Україна збудує ще три атомних енергоблоки

0

Україна планує побудувати ще три нових атомних енергоблоки, закривши свою потребу у виробництві атомної електроенергії до 2065 року. Про це заявив сьогодні міністр палива та енергетики, президент компанії «Енергоатом» Сергій Тулуб на прес-конференції на Рівненській АЕС, передає «ИТАР-ТАСС».

Тулуб заявив, що вже ухвалено рішення про будівництво третього енергоблоку на Хмельницькій АЕС, на якій недавно було запроваджено до ладу другий енергоблок. Розглядається також питання будівництва п’ятого енергоблоку на Рівненській АЕС і четвертого - на Південно-Українській станції.

Міністр уточнив, що третій блок Хмельницької АЕС планується побудувати за удосконаленим російським проектом блоку ВВЕР-1000, що відрізняється більшою безпекою. В даний час фахівці аналізують можливість пристосування конструкцій на майданчику для третього енергоблоку Хмельницької АЕС під цей реактор.

Наразі державна приймальна комісія з впровадження до ладу четвертого блоку Рівненської АЕС дала дозвіл на фізичний пуск блоку. Акт про дозвіл сьогодні підписав голова комісії, міністр палива та енергетики України Сергій Тулуб. Крім того, сьогодні РАЕС була надана ліцензія Державного комітету ядерного регулювання України на запровадження до ладу четвертого блоку. Ліцензія дійсна до жовтня 2005 року. Фізичний пуск блоку має початися днями і триватиме майже місяць.

Як повідомив головний інженер РАЕС Михайло Колесниченко, енергетичний пуск блоку передбачається здійснити 25-27 вересня цього року. Він також зазначив, що, орієнтовно, у ці дні третій блок РАЕС зупинять на плановий ремонт.

Як повідомлялося раніше, Державний комітет ядерного регулювання України видав Національній атомній енергетичній компанії «Енергоатом» ліцензію на впровадження до ладу четвертого енергоблоку Рівненської атомної електростанції. Це рішення було ухвалено 10 серпня на колегії Держкоматому з урахуванням зауважень влади міста Рівного і міста Кузнецовська.

За пуск 2-го блоку Хмельницької АЕС указом президента Сергієві Тулубу було присвоєно звання Героя України з врученням ордена Держави.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus