УКРАЇНА

16:34

26.05

Влада

«Одесу – Броди» можуть і не добудувати до Плоцька

0

Державна компанія «Укртранснафта» не виключає можливості добудування нафтогону «Одеса – Броди» до Адамової Застави замість Плоцька. Про це заявив начальник управління міжнародного співробітництва «Укртранснафти» Леонід Нестер, повідомляють «Українські Новини».

«На рівні техніко-економічного дослідження, що зробив Інститут транспорту нафти про перспективи формування транзитних потоків, зазначається на те, що можливо варіант розгляду напрямку Адамова Застава», - сказав він.

За словами Нестера, варіант добудування «Одеса – Броди» до Адамової Застави є більш економічним, оскільки відстань до Адамової Застави на 250 км менше від відстані до Плоцька.

Він додав, що зараз польська сторона активно здійснює програму реконструкції своєї частини нафтогону «Дружба», особливо на ділянці Адамова Застава-Плоцьк, де ведеться будівництво третьої нитки нафтогону, що у перспективі можна було б використовувати для транспортування різних сортів нафти.

Нагадаємо, що в липні «Укртранснафта» і польський нафтотранспортний монополіст PERN Przyazn підписали у Варшаві (Польща) договір про створення спільного підприємства «Міжнародне трубопровідне підприємство «Сарматія» для добудування нафтогону «Одеса-Броди» до Плоцька.

8 липня наглядова рада «Укртранснафти» ухвалила рішення про участь у СП «Сарматія», що займеться пошуком інвесторів і добудуванням ділянки нафтогону «Броди-Плоцьк» (490 км), по якому нафта буде транспортуватися з нафтогону «Одеса-Броди» у Польщу й інші європейські країни.

Наприкінці травня 2003 року Україна, Польща і Європейський Союз підписали декларацію, якою підтримали проект транзиту каспійської нафти через «Одеса-Броди» і його добудування до Плоцька, відкіля нафта по вже існуючому нафтогоні може потрапити в Гданськ.

«Укртранснафта» закінчила будівництво «Одеса-Броди» (нафтотермінал «Південний"-Одеса-Броди) потужністю 9 млн. тонн на рік і довжиною 674 км наприкінці 2001 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus