УКРАЇНА

08:06

22.06

Влада

Грузинів і осетинів зіштовхує «третя сила»?

0

Міністри оборони Грузії і невизнаної республіки Південна Осетія домовилися про проведення у вівторок спільної операції збройних сил Грузії та Осетії проти так званих «третіх сил», які нагнітають обстановку в зоні конфлікту. Про це заявив міністр оборони Південної Осетії Анатолій Баранкевич.

Своєю чергою міністр оборони Грузії Георгій Барамідзе зазначив, що грузинська і південносетинська сторони переконалися в наявності «третьої сили» у зоні конфлікту, що заважає виконанню угод про припинення вогню. «Ми з’ясуємо, хто є цією третьою силою, після того як її знищимо, а це ми обов’язково зробимо», - наголосив він. За його словами, «ця група складається з 15-20 добре підготовлених і екіпірованих осіб, завдання яких не допустити реалізації угоди про непоновлення вогню в зоні конфлікту, здійснювати цілеспрямовані атаки грузинської сторони».

Напередодні Анатолій Баранкевич заявив міністрові оборони Грузії, що « група, що атакує грузинські позиції, не підпорядкована Цхинвалі і є якоюсь третьою силою, що прагне не допустити припинення вогню між грузинами й осетинами». Своєю чергою грузинська сторона раніше заявляла, що в зоні конфлікту діють найманці з Кавказу, що не підпорядковані керівництву Південної Осетії.

Водночас співголова Змішаної контрольної комісії (ЗКК) врегулювання грузино-осетинського конфлікту від Південної Осетії Борис Чочієв вважає, що ця «третя сила» - артилерійське угруповання, яке підпорядковане безпосередньо міністрові внутрішніх справ Грузії.

Наразі міністерство оборони Грузії відтепер «буде самостійно домовлятися з МВС Грузії про припинення вогню», якщо він буде відкриватися у південноосетинські населені пункти з контрольованих грузинською стороною артилерійських позицій. А «у разі поновлення обстрілів артилерія південноосетинської сторони буде самостійно придушувати ці вогневі точки». Про такі домовленості договорено сьогодні на зустрічі командувача Змішаними силами підтримки миру (ЗСПМ) генерала Святослава Набздорова з начальником генштабу збройних сил Грузії Гіві Іукурідзе і міністром оборони Південної Осетії Анатолієм Баранкевичем.

За матеріалами «ИТАР-ТАСС», Newsru.com

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus