УКРАЇНА

12:45

20.05

Влада

Гавриш не впевнений, що політреформу вдасться прийняти цього тижня

0

Координатор парламентської більшості Степан Гавриш вважає, що завершити політичну реформу (ухвалити закон про внесення змін до Конституції ) цього тижня буде надзвичайно складно через протидію з боку опозиції, повідомляє «Українська правда» .

В інтерв’ю УНІАН Гавриш підкреслив, що план дій більшості на цей тиждень полягає у завершенні політичної реформи, зокрема, остаточному голосуванні щодо конституційних змін. «Звичайно, це може відбуватися у жорсткому, майже екстремальному режимі, і думаю, що це можливо лише теоретично», - сказав Гавриш.

На його переконання, усе залежатиме від того, як представники більшості зможуть домовитись між собою, а також врахувати позицію Голови Верховної Ради, яка полягає у тому, що Володимир Литвин діятиме виключно у межах Регламенту ВР.

«Нам необхідно узгодити наші бажання з вимогою діяти у межах Регламенту максимально. Це означає одне, що ми маємо мати спільну позицію, яка повинна бути побудована виключно на тому, що питання політичної реформи вимагає 300 голосів депутатів, які мають право провести її у межах Регламенту», - сказав Гавриш.

За його словами, все залежатиме і від організації процесу розгляду конституційних змін, а також документів, які «наповнюють» політичну реформу (законопроекти та проекти постанов, які містяться у політичній угоді фракцій і груп).

Як підкреслив координатор більшості, багато залежатиме і від дій опозиції, яка, на його думку, може діяти надзвичайно критично. Він не виключає, що опозиція може вдастися до блокування роботи парламенту. «Це все одно, що війна з дубовою палицею, при якій можна розтрощити все, що є в людині», - додав Гавриш.

У координатора більшості виникає питання: навіщо блокувати роботу парламенту, якщо можна «воювати цивілізованим чином – боротися за допомогою інтелекту, дотримуючись при цьому Регламенту».

Блокування з боку «Нашої України», за його словами, може викликати взагалі подив, оскільки вона нещодавно запропонувала свій варіант політичної реформи, «отже, вона «за», але вона «проти» одночасно, а так не може бути», - сказав Гавриш.

Як вже повідомлялося, лідер фракції «Наша Україна» Віктор Ющенко заявив, що не виключає можливості того, що опозиція блокуватиме парламентську трибуну під час розгляду законопроекту про внесення змін до Конституції. За його словами, може виникнути ситуація, коли «нелегітимний процес розгляду і внесення змін до Конституції породила нелегітимну Конституцію, а нелегітимна Конституція породила нелегітимну владу». Щоб такого не сталося в Україні, опозиція цьому протистоятиме «будь-якими доступними засобами», серед іншого «відповідними протестами, закликами до вулиці і блокуванням парламентської трибуни».

Крім того, Блок Юлії Тимошенко також задекларував готовність організувати акції протесту у день винесення на остаточне голосування у Верховній Раді проекту змін до Конституції. Про це заявив один з лідерів блоку Олександр Турчинов. «Ми організуємо акції протесту у Верховній Раді, а також за її межами», - сказав він. Депутат завважив, що конкретні терміни акції залежатимуть від термінів винесення проекту політреформи на голосування в Раді.

  Посилання за темою:  

» Новини: Більшість планує добити політреформу наступного четверга

» Новини: Конституційний Суд не розглядатиме законність грудневого голосування щодо політреформи

» Новини: Мороз переконуватиме Ющенка і Тимошенко підтримати політреформу

» Новини: Конституційний суд дозволив політреформу

» Новини: Завтра стане відомо, чи відповідає політреформа Конституції

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus