УКРАЇНА

12:31

20.06

Влада

Леоніда Кучму увічнюють на вивісках університетів

0

На головних корпусах провідних вищих навчальних закладів Львова з’явилися таблички, на яких наголошується: національний статус університету надано указом президента України Леоніда Кучми. Про це повідомляє «Львівська газета».

За словами проректора Львівського національного університету імені Івана Франка Володимира Кирилича, вказівку щодо зміни вивіски надало Міністерство освіти та науки. “Була постанова Кабінету Міністрів, потім “пішов” наказ по міністерству, – розповів він. – Мені важко сказати про мотивацію такого наказу. Всі національні вищі навчальні заклади мали таке зробити і, мабуть, уже зробили”.

Відповідно до постанови Кабміну за № 655 від 22 травня 2004 року, всі національні вищі навчальні заклади повинні мати печатку, бланки та вивіску єдиного зразка. Постанова чітко визначає, яким має бути шрифт, розмір та кольористика зовнішніх атрибутів вузів. “На полі вивіски посередині вгорі розміщується зображення малого Державного герба України (тризуба) завширшки 80 міліметрів і заввишки 115 міліметрів, – ідеться у постанові Кабміну, – під яким центровим способом – напис “Україна”, нижче – повне найменування центрального органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить національний заклад (установа), найменування національного закладу (установи), найменування нормативно-правового акта, яким закладу (установі) надано статус національного, дата прийняття і номер”. Власне останній пункт і містить посилання на нині чинного президента, оскільки саме він затвердив статус національного для вищих навчальних закладів.

Через сезон відпусток не вдалося отримати коментар із цього приводу від представників Національного університету “Львівська політехніка”, однак ректор ще одного з університетів, який чомусь побажав залишитися неназваним, розповів, що у зміні вивісок і посиланні на Леоніда Кучму нічого дивного або поганого немає. “Все має бути впорядковане, – наголосив він. – Від Міністерства освіти і науки надійшла вказівка привести у відповідність атрибутику національних університетів. І це – правильно, бо форма для всіх мусить бути однаковою. А що на табличці розміщено інформацію про те, що статус надано указом президента, то це – історичний факт. А оскільки це стосується історії, то чому б цьому не бути на вивісці?”.

У Львові налічується лише три вищих навчальних заклади із статусом національного університету: Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет “Львівська політехніка” та Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus