УКРАЇНА

01:43

12.12

Влада

Доля моряків «Навстар-1» вирішиться 17 серпня

0

Апеляційний суд Києва має намір 17 серпня ухвалити рішення у справі українських моряків Миколи Мазуренка і Івана Сощенка, які були засуджені в Іраку за контрабанду нафтопродуктів і потім передані в Україну для відбування покарання. Таке рішення ухвалила суддя Валентина Лясковська після закінчення розгляду в суді справи моряків «Навстар-1», повідомляють «Українські Новини».

Нагадаємо, Центральним кримінальним судом Іраку Мазуренко і Сощенко були засуджені до 7 років ув’язнення і штрафу в 1,2 млн. доларів кожний. Український суд повинен адаптувати вирок іракського суду відповідно до українського законодавства.

Український кримінальний кодекс передбачає покарання за контрабанду у великих розмірах (вартістю 17 тис. гривень і більше) і контрабанду важливих сировинних товарів у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 12 років з конфіскацією майна.

Суд заслухав представника прокуратури, адвоката Мазуренка і Сощенка Григорія Гінзбурга, самих моряків та представника уповноваженого Верховної Ради з прав людини Івана Корчистого.

Представник прокуратури сказав, що передбачене вироком іракського суду стягнення штрафу в розмірі 1,2 млн. доларів з кожного моряка не відповідає українському законодавству, тим часом позбавлення волі на 7 років відповідає санкції ч. 2 ст. 201 КК «Контрабанда».

Адвокат моряків заявив, що не згоден з вироком іракського суду. На його думку, дії Мазуренка і Сощенка не можна вважати контрабандою. «Не можна бути рабами слова, сказаного іракським судом», - сказав Гінзбург. За словами адвоката, Мазуренко і Сощенко не мали наміру здійснити контрабанду нафтопродуктів. Як пояснив у суді капітан Мазуренко, після завантаження танкера нафтопродуктами з маломірних суден вони стали чекати документів на вантаж, які, відповідно до правил, передаються на судно після одержання вантажу. Однак, за словами капітана, після завантаження почався шторм, тому він змушений був підняти якір і дрейфувати, чекаючи на документи. Мазуренко наголосив, що в нього не було наміру вирушати з вантажем, не маючи документів.

Гінзбург також зауважив, що екстрадиція моряків в Україну була здійснена з порушенням відповідної конвенції і Конституції України. За словами адвоката, що їх підтвердили моряки, вони не знали, що завантажені на борт нафтопродукти є викраденими, тому вони можуть бути тільки притягнуті до відповідальності як співучасники у викраденні нафтопродуктів, а не контрабандисти. Гінзбург також відзначив, що немає жодної потреби тримати моряків під вартою.

Нагадаємо, 17 червня Мазуренко і Сощенко були доставлені в Київ з Іраку і направлені в Лук‘янівське СІЗО.

10 серпня Апеляційний суд Києва відмовився задовольнити клопотання моряків і звільнити їх з-під варти під підписку про невиїзд.

«Навстар-1» був затриманий на початку серпня 2003 командою корабля британських військово-морських сил «Сазерленд». Капітана «Навстар 1» Мазуренка і старшого помічника Сощенка затримали, решту 19 моряків «Навстар-1», громадян України, - було звільнено.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus