УКРАЇНА

00:25

21.05

Влада

Росія не задоволена тим, що Україна вирішила пустити до себе НАТО

0

Москва стурбована недавнім рішенням офіційного Києва надати територію України для проведення операцій НАТО без узгодження з російською стороною, повідомляє «Корреспондент.Net».

«Готовність української сторони до використання своєї території для будь-яких операцій НАТО без узгодження з російською стороною не відповідає духу статті 6 Великого Договору, який передбачає, зокрема, що жодна зі сторін не допустить, щоб її територія була використана на шкоду безпеці іншої сторони», - заявило у суботу, 20 березня, джерело в міністерстві закордонних справ Росії.

Особливу заклопотаність, за його словами, викликає та обставина, що «у Меморандумі декларується підтримка Україною будь-яких операцій НАТО, у тому числі без санкції Ради Безпеки ООН».

«Сподіваємося, що в Києві будуть враховувати цю стурбованість при вибудовуванні своїх відносин з НАТО», - зазначило джерело. І нагадав, що Росію пов’язують з Україною двосторонні зобов’язання, серед іншого і військово-політичні, зафіксовані, зокрема, у Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Російської Федерацією і Україною від 31 травня 1997 року.

Як повідомлялося, 17 березня Верховна Рада України ратифікувала меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та штабом Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО на Атлантиці і штабом Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі стосовно забезпечення підтримки операцій НАТО з боку України.

Відповідно до меморандуму, зобов’язання української сторони передбачають можливість швидкого допуску сил НАТО на територію України для проведення різних операцій, включаючи повітряні і військово-морські. При цьому українська сторона зобов’язується надавати підтримку силам, які беруть участь в операціях НАТО, використовуючи всі можливі засоби.

Джерело: proUA

Теги:

Фото / Відео до матеріалу

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus