УКРАЇНА

00:34

23.05

Влада

Лавринович: серед українських суддів діє принцип «кругової поруки»

0

Міністр юстиції України Олександр Лавринович заявляє, що серед українських суддів діє принцип «кругової поруки». Про це він заявив в інтерв’ю проекту «ПроЄвропа».

«Я про це можу говорити достатньо впевнено, оскільки маю вже величезну кількість справ достатньо чорно-білих про порушення, які покриваються членами кваліфікаційних комісій, включно з Вищою кваліфікаційною комісією, яка працює при Верховному Суді», - наголосив Лавринович. «Поки це не буде вирішено сподіватися на неупереджене судочинство в Україні є марна справа», - додав він.

Лавринович повідомив, що за останній рік кількість справ про професійну придатність суддів, які він особисто подав до кваліфікаційних комісій, сягнула півсотні, і лише по кількох з них було прийнято рішення про притягнення до відповідальності. При цьому, зауважив міністр, розгляд переважної більшості справ комісії затягують для того, щоб пройшов визначений законом термін для їх розгляду. На думку Лавриновича, якби міністр юстиції мав право на перевірки, то кількість ініційованих справ значно зросла б.

Міністр юстиції наголосив на необхідності провести серйозні зміни в інституті кваліфікаційних комісій. На його думку, у комісіях повинні працювати фахівці права, які не належать до структур жодної влади, як виконавчої так і судової. «Це працює зрештою в багатьох країнах. Обов’язковим є присутність представника, як від суддів, так і від виконавчої влади, але переважна більшість, яка може забезпечити неупередженість прийняття рішення, – це фахівці права, які взагалі не працюють в системі будь-якої влади», - підкреслив міністр. І додав, що таких в Україні є багато.

Лавринович наголосив на необхідності переходу до відбору суддів на конкурентних засадах. «Я думаю, що у нас – найдемократичніші принципи для того, щоб стати суддею», - сказав міністр. Для того, щоб стати суддею в Україні, потрібно лише мати достатній юридичний стаж, бажання, а також – захистити реферат у кваліфікаційній комісії. «Ми навіть на засіданнях Вищої ради юстиції з подивом встановлювали, що людина не орієнтується в тому рефераті, який вона написала і не зрозуміло, чим займались члени кваліфікаційних комісії, коли приймали так званий кваліфікаційний іспит», - сказав Лавринович.

Як відомо, зміни до порядку відбору кандидатур на посаду суддів та до принципу формування кваліфікаційних комісій вже подані до Верховної Ради, однак поки не розглядалися парламентом.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus