УКРАЇНА

14:51

26.05

Влада

Через негоду на Західній Україні зернові сильно постраждали

0

Віце-прем’єр-міністр Іван Кириленко доручив Державній акціонерній компанії «Хліб України» і Державному комітету з матеріального резерву прискорити закупівлю зерна у селян потерпілих від негоди Західних областей України за вигідними для них цінами. Про це «proUA» повідомили у прес-службі КМУ. Аграрний блок уряду вивчив ситуацію в західних областях країни, які найбільше постраждали від негоди цього року. Для оцінки ситуації на місцях віце-прем’єр-міністр Іван Кириленко відвідав Львівську область, міністр аграрної політики Віктор Слаута - Івано-Франківську, а його заступники - Рівненську, Тернопільську, Волинську і Чернівецьку області.

У цих регіонах за період жнив випала майже річна норма опадів. Аграрний сектор регіону зазнав відчутних втрат. Урожай зернових, який за прогнозами мав становити 35-40 центнерів з гектара, зараз досягає позначки 29 центнерів. Для передгір’я це непоганий показник, але аграрії сподівалися на більший врожай, а тому і на більший прибуток. Тепер доводиться констатувати: збитки від втрат урожаю становлять більше ніж 5 мільйонів гривень. Крім того, відчутно знизилася якість зерна, яке з категорії продовольчого перейшло в «фуражне». Як повідомляє прес-служба, прямі втрати господарств оцінюються в десятки мільйонів гривень.

Для підтримання господарств західних регіонів, які найбільше постраждали від негоди, Кабінет Міністрів уже прийняв відповідні рішення і почав надавати потрібну допомогу. Зокрема, заплановано, що цим господарствам виділять 15 мільйонів гривень за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті на підтримку агропромислових підприємств, які розміщені в особливих кліматичних умовах. Іван Кириленко зазначив, що Міністерство аграрної політики розробило спеціальну програму фінансової і матеріальної підтримки хліборобів. Держава, зокрема, вирішила закуповувати зерно 4-го класу за ціною не менше ніж 700 гривень за тонну, а 3-го класу – не менше ніж 800 гривень. Крім того, найближчим часом область одержить 5 мільйонів 200 тисяч гривень для компенсації селянам за загибель або пошкодження посівів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus