УКРАЇНА

08:32

22.06

Влада

Отримані в спадщину квартири податком на доходи не оподатковуються

0

Квартири, отримані в спадщину від чоловіка і дружини, не будуть оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб, а отримані членом родини спадкодавця першого ступеня споріднення, але не чоловіком або дружиною - за ставкою 5% вартості квартири, що успадковується. Так прокоментував положення закону «Про податок на доходи фізичних осіб», що стосуються одержання житла в спадщину після 1 січня 2005 року, партнер однієї з провідних юридичних компаній Києва Рисбек Токтомушев, повідомляють «Факти, ICTV».

Експерт повідомив, що з початку 2005 року при одержанні в спадщину квартири спадкоємцями, які не є членами родини спадкодавця першого ступеня споріднення, ставка оподатковування становитиме 13%, а після 31 грудня 2006 року - 15% вартості квартири, що успадковується. При одержанні в спадщину квартири будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента ставка оподатковування становитиме 26%, а після 31 грудня 2006 року - 30% вартості квартири, що успадковується.

Токтомушев також повідомив, що після 1 січня 2005 року при одержанні квартири в подарунок оподатковування доходу фізичної особи буде здійснюватися відповідно до правил, установлених для оподатковування спадщини. Воднораз не буде обкладатися податком житло, подароване кимось одним з подружжя другому в межах їхньої частки в загальній частковій або загальній спільній власності.

Експерт наголосив, що законодавчі норми, що стосуються оподатковування спадкування і дарування житла, виписані «чітко і недвозначно», що не дозволить на підставі якихось інших законодавчих актів уникнути сплати податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, відповідно до закону «Про податок на доходи фізичних осіб», який набрав сили з 1 січня 2004 року, єдина ставка податку на доходи громадян становить 13%, з 2007 року – 15%. Згідно із законом, оподатковуванню підлягатимуть і доходи, отримані від операцій з нерухомістю.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus