УКРАЇНА

14:40

24.05

Влада

Україні загрожують нові інфекції

0

Останніми роками до України повертається багато інфекційних захворювань, а також з’являються нові, не властиві нашому регіонові. Про це заявила в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня» головлікар Центральної санітарно-епідеміологічної станції Мінздраву України Любов Некрасова.

За її словами, нових захворювань близько тридцяти. «Скажімо, малярія, що у 1954 році була ліквідована. З початком виводу військ з Афганістану вона з’явилася знову. Зараз її почали активно ввозити з тропічних країн. У нас поки що тільки привізні випадки, але існує тривога, що ця небезпечна інфекція укорениться і на нашій території», – підкреслила Некрасова.

У 2003 році в Україні було зафіксовано 107 випадків «привізної» малярії, а 2 особи, що занедужали на малярію, померли. Як відзначають фахівці, у зоні ризику зараження холерою, жовтою лихоманкою і малярією перебувають українські миротворці, що несуть службу в Ліберії і Сьєрра-Леоне.

За словами Некрасової, до України також повернулася туляремія, нею вже вражено майже дві третини областей. З’явилися гельмінтози, які раніше ніколи в нас не реєструвалися. На її думку, в Україні гарний м’який клімат, сприятливий для розвитку різних мікроорганізмів, у тому числі й екзотичних – два моря, багато озер і водойм.

Любов Некрасова також відзначила реєстрацію випадків сибірської виразки. На її думку, це викликано, зокрема, тим, що сьогодні ніхто не спостерігає за небезпечними об’єктами – стаціонарними неблагополучними пунктами, де довгий час проводилася обробка забитих тварин.

За інформацією МОЗ України, з дня появи першого випадку (у 1987 році), за станом на липень 2004 року, в Україні офіційно зареєстровано 67 187 ВІЛ-інфікованих, у тому числі 7078 дітей. СНІД діагностований у 7001 дорослого і 241 дитини. З них 4151 дорослий і 130 дітей померли від СНІДу.

Також, за даними МОЗ, за перше півріччя 2004 року захворюваність туберкульозом в Україні перевищила рівень 80 випадків на 100 тисяч населення. Фахівці Мінздраву називають епідемічну ситуацію з туберкульозом загрозливою.

За матеріалами ІА «Новости-Украина»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus