УКРАЇНА

13:14

22.05

Влада

Генпрокуратура опломбувала офіс Жванії

0

Генпрокуратура опломбувала офіси підприємств, що входять до ЗАТ “Брінкфорд”, що до обрання у Верховну Раду очолював депутат блоку «Наша Україна» Давид Жванія. Зараз слідча група залишила приміщення “Брінкфорда”, повідомили «proUA» у прес-службі блоку «Наша Україна».

Протягом 7 годин у кабінеті гендиректора ЗАТ “Брінкфорд” знаходилася слідча група Генпрокуратури на чолі зі слідчим Сергієм Горбатюком і народні депутати Микола Мартиненко, Павло Качур, Давид Жванія і Петро Порошенко. Горбатюк підтримував постійний телефонний зв’язок з генпрокурором і стверджував, що документи відповідають чинному законодавству і він має право проводити обшук. Народні депутати не погоджувалися і вимагали пред’явлення відповідних документів на проведення обшуку, оформлених відповідно до чинного законодавства.

Слідчий Генпрокуратури Горбатюк відмовився продемонструвати народним депутатам документи, відповідно до яких може проходити обшук. Усі підстави до обшуку він викладав в усній формі.

Президент адвокатського об’єднання “Керезь, Щукін і Соткілава”, адвокат народного депутата України Давида Жванії Юрій Пузик повідомив, що слідчий Сергій Горбатюк посилався на статтю 165 старого Кримінального кодексу, що вже не діє після набуття чинності нового Кримінального кодексу України. Як зазначив Пузик, підстава, за якої представники Генпрокуратури вимагали проведення обшуку, – це справа про Запорізький абразивний комбінат, яку було порушено 2000 року проти генерального директора комбінату Берези і було закрито в тому ж році через відсутність складу злочину, а рішення суду про відновлення цієї справи немає.

За словами Пузика, документи, з якими прийшли представники прокуратури, були оформлені з порушеннями законодавства. “Працівники Генпрокуратури мали були б знати закон і вміти оформляти документи, а не посилатися на статтю 60-го року, що вже втратила чинність. У силовиків у подібних ситуаціях, звичайно, одна мета – вигребти всю документацію і паралізувати діяльність підприємства”, – сказав адвокат Жванії. Прямим порушенням закону він також назвав спробу представників прокуратури проводити обшуки в юридичних офісах, де знаходяться документи клієнтів.

Микола Катеринчук, коментуючи ситуацію зі спробою Генпрокуратури провести обшук у “Брінкфорді”, заявив, що правомірність дій слідчих обов’язково буде з’ясовуватися в суді. “Таке відчуття, що слідча група, намагаючись вилучити документи, хотіла зібрати нову інформацію для відкриття чергової кримінальної справи”, – сказав Катеринчук.

Народний депутат Давид Жванія є заступником керівника штабу «Нашої України», входить до складу комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus