УКРАЇНА

10:49

28.05

Влада

Кількість позовів проти України до Євросуду збільшується

0

Протягом першого півріччя 2004 року Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виніс шість рішень, в яких констатував порушення Україною прав і основних свобод людини, і одне рішення, в якому визнав відсутність порушення. Така кількість рішень у справах проти України є більшою, ніж за весь 2003 рік, і втричі більшою ніж за 2001-2002 роки разом взяті, повідомили «proUA» у прес-службі Міністерства юстиції.

Крім того, на 10 серпня в Національному бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини Мін’юсту України знаходилося ще 222 справи, які Євросуд визнав прийнятними до розгляду та надіслав українському уряду для надання зауважень. Це майже вдесятеро більше, ніж було надіслано у попередні роки, зазначив міністр юстиції Олександр Лавринович.

За його словами, більшість справ, що були визнані прийнятними до розгляду, стосуються невиконання рішень національних судів, які Європейський суд сьогодні розглядає за скороченою процедурою. «Тобто, незабаром можуть бути винесені рішення по значній кількості цих справ», – зазначив Лавринович і додав, що лише у липні 2004 року Євросуд виніс рішення у двох таких справах.

Міністр також повідомив, що за 6 справами щодо яких Європейський суд виніс рішення з початку року Україна має сплатити близько 20 тисяч євро компенсацій заявникам та на відшкодування судових витрат.

За словами Лавриновича, більшість скарг щодо порушення державою прав і свобод людини спричинили прогалини в законодавстві, а також норми чинних Законів, що перешкоджають виконанню рішень судів в країні. Протягом цього року Міністерство юстиції має намір розробити 8 законопроектів, спрямованих на приведення національного законодавства у відповідність до положень Конвенції про захист прав і основних свобод людини.

Всього з моменту набуття для України чинності Конвенції про захист прав і основних свобод людини (вересень 1997 р.) до Європейського суду з прав людини звернулося понад 8 тисяч осіб зі скаргами на порушення держаними органами України прав і свобод, гарантованих Конвенцією.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus