УКРАЇНА

20:53

27.05

Влада

Українська освіта: криза закралася непомітно

0

Відсутність українських університетів у рейтингу 500 найкращих університетів світу за 2003 рік свідчить про відсутність концепції реформування і розвитку системи вищої освіти в Україні. Про це «proUA» заявив радник президента України, академік НАН України Володимир Семиноженко.

«Рейтинг, складений фахівцями одного з найавторитетніших у світі Інституту вищої освіти Шанхайського університету, по суті, підбив підсумок еволюції вищої освіти у світі не тільки за попередній рік, але й за останнє десятиліття», – сказав академік. Однак, за його словами, для України в цій еволюції місця не знайшлося. При цьому Семиноженко наголосив, що відставання від провідних університетів світу ще не найгірший підсумок, найгірше, що українські вищі навчальні заклади відстали від решти пострадянських країн – Росії, Польщі і Угорщини, кожна з яких представлена в рейтингу як мінімум двома університетами. «Фактично такий розрив говорить про те, що намітилося явне відставання у вищій освіті», – заявив радник президента.

«Особливо проблемним є те, що сьогодні Україна входить у шістку країн – світових лідерів за позиціями літакобудування, експорту озброєнь, космічним технологіям, виробництву нових матеріалів. Однак дуже швидко ми можемо виявитися в ситуації ослаблення і навіть втрати позицій, якщо одне з головних джерел нашої переваги – система вищої освіти – перебуває в передкризовому стані», – прогнозує Семиноженко.

Тому, на його думку, Україні необхідно змінити пріоритети і критерії розвитку вищої освіти. Академік вважає, що у світі за останні десять років на відміну від України ці пріоритети залишилися незмінними – це природничі і фізичні науки, хімія, медицина, економіка, інженерні і соціальні науки.

Крім того, академік наголосив, що авторитет вишу має визначатися не тільки рівнем його акредитації в Міністерстві освіти, а насамперед наявністю науково-дослідної роботи і вагомих наукових досягнень на кожному конкретному факультеті.

І остання причина занепаду української освіти, на думку Семиноженка, полягає в тому, що виші за останні десять років не дали країні дійсно вагомих результатів і нових великих імен. «Українська вища освіта залишається замкненою системою, яка працює на свої потреби і про діяльність якої майже нічого не відомо у світовому освітньому співтоваристві», – підсумував академік НАНУ.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus