УКРАЇНА

11:21

24.04

Влада

В СП пояснили, як Кабмін переступив закон, відмовившись фінансувати вибори

0

Керівник Служби Секретаріату Президента із забезпечення зв’язків з Верховною Радою та Урядом Ян Берназюк звинуватив уряд у «відвертому порушенні норм Конституції України та перешкоджанні реалізації громадянами України своїх конституційних прав».

Про це він сказав, коментуючи указ Президента про зупинення дії постанови Уряду від 11 квітня 2007 року про відмову виконувати рішення РНБОУ про фінансування виборів, - повідомили «proUA» у прес-службі Глави держави.

Берназюк наголосив, що не дивлячись на те, що укази Президента є обов’язковими до виконання на території України, а закон встановлює обов’язок Кабінету Міністрів керуватися у своїй діяльності указами Президента та забезпечувати їх виконання, «Кабмін у відкритій формі відмовився дотримуватись зазначених конституційних норм».

Берназюк також зауважив, що всі посилання уряду на неможливість забезпечення проведення позачергових виборів є юридично неспроможними.

За його словами, рішення РНБО не приймається Президентом одноособово, а є колегіальним рішенням конституційного органу з питань національної безпеки та оборони. Крім того, до складу цього органу входять члени уряду, більшість яких проголосували за прийняття рішення «Про суспільно-політичну ситуацію та невідкладні заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян України».

«З огляду на це, указ Президента не потребує будь-якого скріплення його підписами членів Кабінету Міністрів», – сказав керівник Служби СП.

Він також зазначив, що це скріплення відповідно до 106 ст. Конституції є не правом, а обов’язком Прем’єр-міністра та міністра, відповідального за його виконання, та в жодному випадку не впливає на момент набрання чинності цим актом.

Щодо необхідності дотримання бюджетного законодавства та законодавства у сфері державних закупівель, про що йдеться у постанові Кабінету Міністрів, Берназюк зазначив: «Відповідно до статті 24 Бюджетного кодексу України резервний фонд бюджету формується для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені при складанні проекту бюджету».

Таким чином, наголошує Берназюк, на сьогодні немає жодних суттєвих юридичних проблем для проведення дострокових виборів до Верховної Ради України, крім так званого «суб’єктивного фактору». «Це, до речі, підтверджують члени Центральної виборчої комісії», – сказав він.

Він також зазначив, що Кабмін не може керуватися у своїй діяльності постановами Верховної Ради від 2 квітня 2007 року, оскільки вони прийняті парламентом, повноваження якого припинені.

Крім того, за його словами, загальновідомо, що укази Президента мають вищу юридичну силу порівняно з постановами Верховної Ради.

До того ж, він нагадав позицію Конституційного Суду, викладеної в ухвалі від 8 травня 1997 року щодо того, що для реалізації своїх функцій Президент приймає рішення, які мають силу законодавчих актів, а в разі необхідності – безпосередньо втручається в критичну ситуацію з метою усунення будь-якої загрози для держави та її громадян.

«Таким чином, можна стверджувати, що на сьогодні Кабінет Міністрів без наявності будь-яких правових підстав демонструє відверте порушення норм Конституції України та перешкоджає реалізації громадянами України своїх конституційних прав бути джерелом влади, а також обирати вищий представницький орган влади», – заявив Берназюк.

Нагадуємо, Президент призупинив дію постанови уряду від 11 квітня «Про заходи щодо запобігання діям, які порушують Конституцію та закони України», якою уряд відмовився виконувати указ Президента щодо фінансування виборів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus