УКРАЇНА

20:52

27.05

Влада

Гудима хоче бачити текст угоди про реверс “Одеса – Броди”

0

Народний депутат Олекса Гудима вимагає від прем’єр-міністра Віктора Януковича оприлюднити текст угоди між ВАТ “Укртранснафта” та “ТНК-Україна” про реверс нафти нафтопроводом Одеса – Броди. Про це «proUA» повідомили у прес-службі Української народної партії.

Гудима не виключає ймовірності того, що “в угоду між ВАТ “Укртранснафта” і “ТНК-Україна” вписаний пункт про можливу відмову, на вимогу України, від реверсного використання Одеса – Броди, лише в разі завершення будівництва гілки нафтогону Броди-Гданськ”.

“Якщо підтвердиться ця інформація, тоді ми можемо робити висновок, що нещодавні заяви Віктора Януковича та інших посадовців про те, що Україна в будь-який момент може відмовитися від реверсного використання, є цинічною брехнею”, - вважає народний депутат. Пункт про відмову від реверсного використання нафтогону лише в разі добудови гілки Броди-Гданськ дає можливість Росії протягом тривалого часу монопольно тримати в своїх руках нафтогін Одеса – Броди, вважає Гудима.

“Саме тому я вимагаю від прем’єр-міністра оприлюднити угоду, оскільки в ній можуть бути параграфи, які суперечать національним інтересам України”, - зазначив він.

Підтвердженням імовірної присутності в угоді про реверсне використання Одеса – Броди вищезгаданого параграфа Олекса Гудима вважає нещодавнє інтерв’ю одного з функціонерів НАК “Нафтогаз”, в якому той говорить про можливість відмови від реверсного використання (на користь прямого) тільки за умови завершення будівництва гілки з Бродів до Гданська.

За словами Гудими, багато чиновників в уряді, НАК “Нафтогаз” та “Укртранснафті” не розуміють, для чого Україні нафтогін “Одеса – Броди”.

«Для них ще раз наголошую: каспійська нафта Україні потрібна для диверсифікації джерел постачання нафти українським нафтопереробним заводам з метою уникнення штучного підняття цін на нафтопродукти», - наголосив народний депутат.

Він також зазначив, що продовження нафтогону з Бродів до Гданська переслідує лише комерційну складову, яку Україна може отримати, якщо буде постачати каспійську нафту до Європи. “До енергетичної безпеки України продовження нафтогону з Бродів до Гданська не має жодного відношення”, - наголосив Олекса Гудима.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus