УКРАЇНА

22:13

22.05

Влада

Екологи стурбовані аварійними зупинками ХАЕС-2

0

Повідомлення про дві аварійні зупинки роботи другого енергоблоку на Хмельницькій атомній електростанції в перші дні після початку його експлуатації викликали занепокоєння українських екологів. Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Автоматичні системи аварійного захисту, за повідомленнями Держкомітету ядерного регулювання, спрацювали на новому енергоблоці Хмельницької АЕС в перші години після його урочистого запуску 8 серпня.

Лідер Української народної партії, екс-міністр охорони навколишнього середовища і ядерної безпеки Юрій Костенко вважає, що подібні спрацьовування автоматики є типовими для пускового періоду нових енергоблоків і не загрожують радіоактивними викидами.

Водночас незалежний еколог Сергій Федоринчик пояснив аварійні відключення енергоблоку наслідком поспішності його спорудження до урочистої дати: «Це – авантюризм, пов’язувати будівництво об’єктів, які вимагають найвищої культури технологічної безпеки і відповідальності, з кабінетними рішеннями. Усі ці термінові будівництва до Дня Незалежності – автобан на Одесу, канал через заповідник, ремонт багатьох вокзалів, масштабна реконструкція «Артека» – це тільки щоб «відмити» гроші для виборів», – заявив Федоринчик.

Відновлення роботи нового енергоблоку заплановане на 13 серпня.

Нагадаємо, що, крім двох автоматичних аварійних відключень, ХАЕС-2 також ще раз зупиняли для проведення випробувань систем, які повинні забезпечувати зупинку блоку і охолодження ядерного реактора у випадку аварійної втрати зовнішнього електроживлення.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus