УКРАЇНА

01:59

19.06

Влада

Шолох одержав притулок у США

0

США надали статус біженця (refugee status) колишньому генеральному директорові радіостанції «Континент» Сергію Шолоху, - про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Шолох прибув до США із Польщі, де він перебував близько шести місяців, і заявив, що шукає роботу. Журналіст залишив Україну після численних погроз, що надійшли на його адресу.

Нагадаємо, що непідтверджена інформація про надання Шолоху притулку з’явилася ще наприкінці липня нинішнього року. Однак сам журналіст спростував її.

Шолох був генеральним директором і головним редактором «Континенту» з 1995 року. За його словами, він виїхав до Варшави автобусом 28 лютого.

Радіо «Континент» вело мовлення на хвилі 100,9 FM, ретранслюючи передачі радіостанцій «Українська служба BBC», «Голос Америки», «Німецька хвиля».

У 2001-2002 роках «Континент» програв конкурс на мовлення на частоті 100,9 FM, оскаржив рішення в суді, однак його позови не були задоволені. У червні 2002 року Шолох звернувся до Європейського суду з прав людини із заявою про порушення державними органами України статей Європейської конвенції з прав людини.

Мовлення «Континенту» було перервано 3 березня 2004 року, а радіопередавач був конфіскований. За даними представників радіостанції, під час конфіскації радіопередавача було пред’явлене розпорядження про усунення порушень законодавства в сфері використання радіочастот.

Як повідомив потім голова Державного комітету з теле- і радіомовлення Іван Чиж, ситуація з радіо «Континент» пов’язана з умовами ліцензування. Право на мовлення в ефірі на частоті, на якій вів мовлення «Континент», одержало радіо «Мелодія». Укрчастотнагляд зупинив вихід в ефір радіо «Континент», оскільки у радіостанції був відсутній дозвіл (ліцензія) на дану частоту.

Представники радіостанції пов’язали це з тим, що «Континент» вирішив транслювати програми радіо «Свобода», які раніше виходили на хвилях радіостанції «Довіра» (FM-діапазон). Програми «Свободи» припинили вихід на «Довірі» 17 лютого 2004 року. Таке рішення «Довіра» мотивувала тим, що інформаційна продукція «Свободи» не вписується в її концепцію. «Свобода» вважає розірвання договору наступом на свободу слова.

Українські опозиційні та низка закордонних, у тому числі американських, політиків розцінили ці події як тиск на незалежні медіа в Україні. На підтримку «Континенту» висловилися представники міжнародної преси.

Після прибуття до США Шолох в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив, що має намір лобіювати поновлення мовлення «Континенту». Спочатку, за його словами, це повинен бути Інтернет-проект. Потім він планує вести переговори з «Голосом Америки», BBC та іншими партнерами.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus