УКРАЇНА

08:16

22.06

Влада

Сумські студенти відчули смак політики

0

Рух «Студентський спротив» разом із громадським рухом «Чиста Україна» найближчими днями подадуть скарги щодо надання правової оцінки протиправним діям сумської міліції до Генеральної прокуратури України, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Про це повідомляє ІМІ.

Також ці студентські організації подадуть скаргу до Сумського апеляційного суду щодо незаконної постанови Роменського районного суду з накладання адміністративного стягнення за статтею 185 КАП, і начальнику УМВС України у Сумській області Миколі Плеханову.

За словами представника Руху «Студентського спротиву», засідання сумського студентсьського віче має найближчим часом вирішити, що робити далі. Зокрема, припиняти чи продовжувати акцію спротиву, або розпочати вже нову – виступати проти незаконних дій місцевої міліції, які перевищували свої службові повноваження, затримуючи студентів з різних областей.

Як повідомив активний учасник студентської акції на Сумщині журналіст «Львівської газети” Роман Романко, якого заарештували разом з іншими студентами в Ромнах, права студентів були брутально порушені співробітниками місцевої міліції. Романко стверджує, що під час затримання та в самому райвідділі жодному затриманому не вдалося побачити службових посвідчень міліціонерів.

За словами юриста «Чистої України» Ірини Супрун, до затриманих не було допущено адвоката, що є порушенням процесуальних норм. «Протоколи затримання суперечать один одному. До затриманих студентів застосовувався шантаж, фізичний і психологічний тиск. Крім того, серед затриманих було двоє неповнолітніх», - розповіла вона, додавши при цьому, що серед усіх затриманих лише один був сумським студентом.

Організатори прес-конференції запевнили присутніх журналістів, що вони мають запис незаконних дій місцевих правоохоронців щодо студентів, який вони готові продемонструвати. Представник «Студентського спротиву» Володимир Чепік заявив, що навіть за грубими оцінками, 14 студентів чинили опір приблизно аж 200-м правоохоронцям.

На запитання, на які кошти фінансується громадський рух «Чиста Україна», чіткої відповіді журналісти так і не отримали. Самі організатори прес-конференції запевнили, що не підтримують жодної політичної сили.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus