УКРАЇНА

13:42

23.05

Влада

Комітет виборців протестує проти вилучення норм про спостерігачів від громадських організацій у прийнятому Законі «Про вибори Президента України»

0

Комітет виборців України висловлює глибоке обурення тим фактом, що в прийнятому вчора Верховною Радою Законі «Про вибори Президента України» відсутнє положення про офіційніих спостерігачів від громадських організацій. Хоча таке положення мало місце в законопроектах, раніше представлених на розгляд Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з обробки проектів законів України про внесення змін у Конституцію України, однак у погодженому варіанті законопроекту 2047-д воно зникло, - говориться в повідомленні прес-служби Комітету виборців України.

Як відзначають у КВУ, участь таких спостерігачів є невід’ємною ознакою демократичних виборів, а право на участь у виборах офіційних спостерігачів від громадських організацій України було закріплено в Законі України «Про вибори народних депутатів України» і в Законі України «Про вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів». Цю можливість було надано, хоча й опосередковано, й Законом України «Про вибори Президента України» 1999 року. Проте діюче виборче законодавство не дозволяє представникам громадських організацій брати участь у ході спостереження за виборчим процесом, - зазначають у Комітеті.

Крім того, за результатами соціологічного опитування Фонду «Демократичні ініціативи» і Социс, що було проведено на початку лютого 2004 року, на питання «На Вашу думку, чи потрібен контроль громадських (недержавних) організацій за проведенням виборів і підрахунком голосів?"позитивну відповідь дали 90% респондентів, так не вважають 5%, коливалися з відповіддю ще 5%. “Виходить, своїми діями народні депутати, керуючись своїми вузькокорпоративними інтересами йдуть проти волі більшості своїх виборців», - говориться в повідомленні Комітету виборців.

КВУ закликає Президента України не підписувати щойно прийнятий Закон і повернути його до парламенту із зауваженнями щодо офіційних спостерігачів від громадських організацій. Тим більше, що відсутність саме цього положення було одним з аргументів, через які було накладено вето на прийнятий 2002 року Закон про вибори народних депутатів України, - нагадують у Комітеті.

  Посилання за темою:  

» Новини: Україну не візьмуть до НАТО, якщо вона порушуватиме демократичні норми на виборах

» Новини: Українцям пояснять, що таке законодавство про вибори

» Новини: Верховна Рада ухвалила новий закон про вибори Президента

» Новини: Парламент розглянув законопроект про вибори Президента, який розроблювачі називають компромісним

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus